الزامات سند جامع توسعه هوافضا را محقق می‌کنیم | نخبه ها
خدمات مرکز


الزامات سند جامع توسعه هوافضا را محقق می‌کنیم
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منوچهر منطقی، رییس مرکز ملی فضایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به مهمترین اولویت مرکز در سال جاری، گفت: یکی از مهم ترین اهداف مرکز در سال جاری، تحقق الزامات سند جامع توسعه هوافضا است که این سند جامع و کامل است و نیازهای فضایی کشور را به نحو مطلوبی تامین می کند.

وی افزود: «تأکید بر تولید علم بومی و توسعه علوم مربوط و نظريه پردازي در عرصه توليد فلسفه هاي مضاف مرتبط با بخش هوافضا با تکیه بر مبانی معرفتی اسلامی»، «استفاده حداکثری از توان داخلی و فعال سازی ظرفیت ها»، مسئولیت پذیری در حفظ و ارتقاي محیط زیست» و «ایجاد فرصت عادلانه برای مشارکت افراد، شرکتها و نهادها در توسعه بخش»، از جمله این الزامات است.

به گفته منطقی، با توجه به اینکه صنعت هوا فضا در تمام کشورها توسعه خوبی یافته و کاربری های آن شناسایی شده است؛ در ایران نیز نیاز است که توجه جدی تری به این حوزه داشته باشیم و تمام دستگاه های ذیربط در پیشبرد اهداف صنعت هوافضا تلاش کنند.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
ساخت دستگاه «حلقه کنترل شونده غریق نجات» برای اولین بار در کشور

مهندس عرفان حسینی مخترع جوان همدانی، برای اولین بار در کشور موفق به ساخت دستگاه « حلقه کنترل شونده غریق نجات » شده است ک ...


news-image
ارتقاء کمی، کیفی و بقاء سه مرحله مهم در فرآیند تثبیت شرکت های دانش بنیان

رئیس مرکز ICT دانشگاه ارومیه گفت:ارتقاء کمی، کیفی و بقاء سه مرحله مهم در فرآیند تثبیت شرکت های دانش بنیان هستند.


news-image
دستکاری شیمیایی یا الکتریکی سلول های عصبی امکان پذیر شد

محققان دانشگاه توکیو موفق به کشت یک مدل ساده مینیاتوری مغز در محیط آزمایشگاهی شده اند که عملکرد مغز را شبیه سازی می کند. ...