سمپوزیومی که خلاهای موجود در پژوهش های سلول های بنیادی را پوشش میدهد | نخبه ها
خدمات مرکز


سمپوزیومی که خلاهای موجود در پژوهش های سلول های بنیادی را پوشش میدهد
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، بحث در مورد مباحث اخلاقی مربوط به سلول های بنیادی سال هاست که مرسوم است اما مطالعه ای جدید در Perspectives in Biology and Medicine به چاپ رسیده که نگاهی عمیق تر به جدیدترین و پیچیده ترین مباحث در این زمینه از جمله فروش مستقیم محصولات و خدمات تست نشده و فروش محصولات تایید نشده از سلول های بنیادی تمرکز کرده است.

این مطالعه که با محوریت اخلاق، سیاست و سلول درمانی های اتولوگ در شماره ۶۱ مجله به چاپ رسیده است محققان به شش آزمایشی پرداخته اند که اثر بالقوه سلول های بنیادی خود بیماران را روی آن ها، سیستم مراقبت جامعه، اعتماد کلی به علم و پزشکی مورد بررسی قرار داده اند.

بسیاری از محققان اخلاق، قانون، پزشکی، فلسفه، جامعه شناسی و علوم سلول های بنیادی در مورد کاربرد سلول های بنیادی در مورد بیماران و عوارض جانبی احتمالی استفاده از این سلول ها نگران هستند.

این نگرانی ها در قالب مباحث اخلاقی پیرامون سلول های بنیادی در سمپوزیومی که با همکاری مرکز اخلاق زیست پزشکی در دانشگاه ملی سنگاپور و انستیتو اخلاق زیستی جان هاپکینز برگزار خواهد شد، ارائه می شود و مبحث جامع تری از آن بوسیله دانشگاه جان هاپکینز در دست انتشار است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
کمترین هزینه با پیل‌های سوختی نانوکاتالیست ایرانی

محققان دانشگاه علم و صنعت ایران نانوکاتالیست‌هایی را سنتز کرده‌اند که می‌تواند هزینه ساخت پیل‌های سوختی


news-image
واکسن‌شناسی معکوس روشی امیدبخش برای کشف واکسن های نوترکیب

ایمن سازی جانداران قرن ها است که انجام می شود و به طور کلی به عنوان مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای کنترل بیمار ...


news-image
همکاری ایران با سازمان جهانی مالکیت فکری توسعه می‌یابد

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و مدیرکل سازمان جهانی مالکیت فکری دیدار کردند که در این جلسه بر توسعه همکاری ...