درمان آلزایمر با داروی دیابت | نخبه ها
خدمات مرکز


درمان آلزایمر با داروی دیابت
news-image


یک داروی توسعه یافته برای دیابت به میزان قابل توجهی تحلیل حافظه در موشهای مبتلا به آلزایمر را درمان می کند و این وعده ای امیدوار کننده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان؛ به نقل از medicalxpress، دانشمندان کشف کردند که یک داروی توسعه یافته برای دیابت به میزان قابل توجهی تحلیل حافظه در موشهای مبتلا به آلزایمر را درمان می کند.
پروفسور کریستین هولچر، از دانشگاه لنکستر انگلیس، می گوید: درمان جدید "وعده روشنی برای پیشرفت در درمان جدیدی برای اختلالات مزمن عصبی مانند بیماری آلزایمر است."
بیماری آلزایمر شایع ترین علت دمانس است و انتظار می رود در سال 2051 به میزان دو میلیون نفر در انگلستان افزایش یابد.

دکتر داگ براون، مدیر تحقیقات و توسعه در جامعه آلزایمر، گفته است، "بدون درمان جدید در حدود 15 سال، ما باید راه های جدیدی برای مقابله با آلزایمر پیدا کنیم.  ضروری است که ما کشف کنیم که آیا داروهای توسعه یافته برای درمان در شرایط مختلف می تواند به افراد مبتلا به آلزایمر و دیگر انواع بیماری های دمانس کمک کند. این رویکرد پژوهشی می تواند بسیار سریعتر منجر به دستیابی داروهای جدید امیدوار کننده برای افرادی که به آنها نیاز دارند شود. "

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
داروی که علائم فراموشی را ازبین میبرد

محققان دانشگاه لنکستر دریافتند داروی گیرنده سه‌گانه آگونیست که در اصل برای درمان دیابت


news-image
موفقیت ایران به توانمدسازی و ارتقاء جنگنده های روز دنیا؛ سوخو۲۲ وارد سامانه پروا ...

در یکی از بزرگترین طرح های اورهال و ارتقاء جنگنده های نیروهای مسلح کشورمان، حداقل ۱۰ فروند هواپیمای تهاجمی سوخو ۲۲ (فیتر ...


news-image
آشنایی محققان کشور با سیستم‌های ایمپلنت مغزی توسعه می‌یابد

برای تشویق محققان و فعالیت آنها در حوزه پژوهشی "ایمپلنت های مغزی" ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی برنامه ...