درمان آلزایمر با داروی دیابت | نخبه ها
خدمات مرکز


درمان آلزایمر با داروی دیابت
news-image


یک داروی توسعه یافته برای دیابت به میزان قابل توجهی تحلیل حافظه در موشهای مبتلا به آلزایمر را درمان می کند و این وعده ای امیدوار کننده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان؛ به نقل از medicalxpress، دانشمندان کشف کردند که یک داروی توسعه یافته برای دیابت به میزان قابل توجهی تحلیل حافظه در موشهای مبتلا به آلزایمر را درمان می کند.
پروفسور کریستین هولچر، از دانشگاه لنکستر انگلیس، می گوید: درمان جدید "وعده روشنی برای پیشرفت در درمان جدیدی برای اختلالات مزمن عصبی مانند بیماری آلزایمر است."
بیماری آلزایمر شایع ترین علت دمانس است و انتظار می رود در سال 2051 به میزان دو میلیون نفر در انگلستان افزایش یابد.

دکتر داگ براون، مدیر تحقیقات و توسعه در جامعه آلزایمر، گفته است، "بدون درمان جدید در حدود 15 سال، ما باید راه های جدیدی برای مقابله با آلزایمر پیدا کنیم.  ضروری است که ما کشف کنیم که آیا داروهای توسعه یافته برای درمان در شرایط مختلف می تواند به افراد مبتلا به آلزایمر و دیگر انواع بیماری های دمانس کمک کند. این رویکرد پژوهشی می تواند بسیار سریعتر منجر به دستیابی داروهای جدید امیدوار کننده برای افرادی که به آنها نیاز دارند شود. "

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
شبیه سازی مجازی پدیده ای هولناک برای فرار آمریکا از نابودی

رویارویی قانون احتمالات و پدیده بی قانون زلزله


news-image
ساخت سپرمحافظتی حرارتی زمین در برابر خورشید

محققان در حال بررسی موضوع ساخت سپر محافظتی- حرارتی زمین در


news-image
نانو ماشین‌ها در بدن ما وجود دارند

در بدن موجودات زنده بیش از 10 هزار نانوماشین وجود دارد. نانوماشین‌ها، ماشین‌هایی هستند که با ویژگی‌ها و مشخصات نانومقیاس ...