فناوری های راهبردی حوزه انرژی متناسب با نیاز کشور است | نخبه ها
خدمات مرکز


فناوری های راهبردی حوزه انرژی متناسب با نیاز کشور است
news-image


سیروس وطنخواه درباره فناوری های اولویت دار این حوزه برای کشور اظهار کرد: گستردگی حوزه انرژی و زنجیره ارزش آن شامل منابع، تولید، انتقال، توزیع و مصرف انرژی موجب شده که توسعه سبد بسیار متنوعی از فناوری ها مورد نیاز کشور باشد.

وی افزود: با وجود این چون ستاد انرژی موظف به توسعه فناوری‌های راهبردی متناسب با نیازهای اساسی کشور است، بنابراین بر اساس اولویت بندی انجام شده توسعه فناوری هایی را مد نظر دارد.
وطنخواه در ادامه، فناوری هایی همچون اینترنت اشیا و کاربرد آن در بهینه سازی انرژی به ویژه در بخش ساختمان، وسایل نقلیه برقی، فناوری استفاده از RDF در صنعت به ویژه صنعت سیمان، بومی سازی تولید مواد شیمیایی و کاتالیست‌ها، ارتقای تولید و ازدیاد برداشت، شبکه هوشمند و نرم افزارهای بازار برق، سامانه های ذخیره سازی انرژی، نسل سوم سلول های خورشیدی و کاربرد فناوری بلاک چین در حوزه انرژی را در اولویت ستاد دانست.
وی ضمن تاکید بر ارتقای هرچه بیشتر سطح آموزش در این حوزه، هدف از آموزش ارتقای سطح دانش، آگاهی و مهارت های نیروی انسانی برای پاسخ دادن به یک نیاز دانست و گفت: بنابراین سطح آموزش بایستی متناسب با آن نیاز باشد.
دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی افزود: اگر امروز ارتباط موثر و در هم تنیده بین دانشگاه و صنعت ما وجود ندارد، شاید دلیل آن متناسب نبودن محتوا و کیفیت آموزش و در نتیجه نیروی انسانی تربیت یافته با نیازهای صنعت است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
محصولات غذایی در بسته‌بندی‌های تمام اتوماتیک ایرانی

در پی ورود ایران به بازارهای جهانی و آشکار شدن نیاز روز افزون کشور به صنعت بسته بندی در زمینه های مختلف ، گروهی از مهندس ...


news-image
پرنده ای که باعث حیرت جامعه علمی شد

پژوهشگران آمریکایی موفق به شناسایی پرنده کوچکی در ایالت پنسیلوانیا شده اند که ترکیبی از سه گونه پرنده کاملا متفاوت است و ...


news-image
برگزاری نشست هم‌اندیشی مستعدان‌برتر استان تهران

نشست هم‌اندیشی مستعدان‌برتر استان تهران با رئیس بنیاد نخبگان استان برگزار می‌شود.