توجه به هوش مصنوعی برای رسیدن به خودکفایی اجتناب‌ناپذیر است | نخبه ها
خدمات مرکز


توجه به هوش مصنوعی برای رسیدن به خودکفایی اجتناب‌ناپذیر است
news-image


دکتر مرتضی موسی‌خانی در این مراسم، توجه به هوش مصنوعی برای رسیدن به خودکفایی را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: باید با سرعت به سمت بهره‌برداری از این دانش پیش برویم. تا سال 2020 بالغ بر 2 میلیون و 300 هزار فرصت شغلی در زمینه هوش مصنوعی ایجاد می‌شود که این مسئله بیانگر اهمیت این دانش است.

 

وی ادامه داد: قرن حاضر، قرن شکوفایی و توجه ویژه به هوش مصنوعی است و شرکت‌های بزرگ جهان نیز حضوری موثر و پررنگ در این حوزه دارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با اشاره به اینکه پیشرفت‌های قابل توجهی در حوزه هوش مصنوعی از جمله یادگیری ماشینی، پردازش تصویر و زبان طبیعی صورت گرفته و کاربری‌های این علم را بیشتر نمایان کرده است، اظهار کرد: کاربرد این هوش در بخش‌های مختلف بهداشت و درمان، صنعت، اتومبیل‌سازی، ساخت و تولید است که موجب تحول در حوزه‌های به کارگیری شده است.

موسی‌خانی با بیان اینکه به‌کارگیری دانش رباتیک به معنای بیکاری نیروهای کار نیست، خاطرنشان کرد: این مسئله حتی باعث ارتقای بهره‌وری و رقابت‌پذیری در بخش‌های مختلف از جمله صنعت می‌شود. به ازای هر 10 هزار نیروی انسانی، 295 ربات در کشورهای پیشرفته استفاده می‌شود، در حالی که کشور ما جایگاه مناسبی را در این زمینه ندارد.

حضور تیم MRL در مسابقات جهانی رباتیک کانادا تا 2 هفته آینده

وی با اشاره به حضور تیم MRL این دانشگاه در مسابقات جهانی رباتیک کانادا تا دو هفته آینده، گفت: امیدواریم بار دیگر شاهد درخشش این دانشجویان و اهتزار پرچم کشورمان در دیگر عرصه‌های علمی بین‌المللی باشیم.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
بارش شهابی مصنوعی ایجاد می شود

یک شرکت استارت‌آپ ژاپنی ادعا می‌کند که می‌تواند بارش شهابی مصنوعی ایجاد کند.


news-image
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به آفریقای جنوبی رفت

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به دعوت رسمي وزير علوم و فناوري آفريقاي جنوبي، در راس یک هیات تجاری و فناور، با هدف افزا ...


news-image
بازدید معاون علمی از دستاوردهای سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری صبح امروز همزمان با هفته پژوهش از شرکت های دانش بنیان مستقر در سازمان پژوهش‌های علمی و ص ...