توجه به هوش مصنوعی برای رسیدن به خودکفایی اجتناب‌ناپذیر است | نخبه ها
خدمات مرکز


توجه به هوش مصنوعی برای رسیدن به خودکفایی اجتناب‌ناپذیر است
news-image


دکتر مرتضی موسی‌خانی در این مراسم، توجه به هوش مصنوعی برای رسیدن به خودکفایی را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: باید با سرعت به سمت بهره‌برداری از این دانش پیش برویم. تا سال 2020 بالغ بر 2 میلیون و 300 هزار فرصت شغلی در زمینه هوش مصنوعی ایجاد می‌شود که این مسئله بیانگر اهمیت این دانش است.

 

وی ادامه داد: قرن حاضر، قرن شکوفایی و توجه ویژه به هوش مصنوعی است و شرکت‌های بزرگ جهان نیز حضوری موثر و پررنگ در این حوزه دارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با اشاره به اینکه پیشرفت‌های قابل توجهی در حوزه هوش مصنوعی از جمله یادگیری ماشینی، پردازش تصویر و زبان طبیعی صورت گرفته و کاربری‌های این علم را بیشتر نمایان کرده است، اظهار کرد: کاربرد این هوش در بخش‌های مختلف بهداشت و درمان، صنعت، اتومبیل‌سازی، ساخت و تولید است که موجب تحول در حوزه‌های به کارگیری شده است.

موسی‌خانی با بیان اینکه به‌کارگیری دانش رباتیک به معنای بیکاری نیروهای کار نیست، خاطرنشان کرد: این مسئله حتی باعث ارتقای بهره‌وری و رقابت‌پذیری در بخش‌های مختلف از جمله صنعت می‌شود. به ازای هر 10 هزار نیروی انسانی، 295 ربات در کشورهای پیشرفته استفاده می‌شود، در حالی که کشور ما جایگاه مناسبی را در این زمینه ندارد.

حضور تیم MRL در مسابقات جهانی رباتیک کانادا تا 2 هفته آینده

وی با اشاره به حضور تیم MRL این دانشگاه در مسابقات جهانی رباتیک کانادا تا دو هفته آینده، گفت: امیدواریم بار دیگر شاهد درخشش این دانشجویان و اهتزار پرچم کشورمان در دیگر عرصه‌های علمی بین‌المللی باشیم.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
مطالبه‌گری علمی میان دانشجویان کشور رونق گرفت

تشکیل انجمن‌های علمی مغز و شناخت در دانشگاه‌های کشور یکی از اقدامات ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی است ...


news-image
استارت‌آپ نقش مهمی در ایجاد فضای کسب‌وکار پایدار دارد

حشمت‌الله عسگری؛ با اشاره به نقش استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها در ایجاد کسب‌وکار در فضای مجازی، گفت: توجه به داشته‌های بو ...


news-image
آزمایشگاهی که اندازه شتاب دهنده ها را کاهش می دهد

محققان مکان جدیدی در آزمایشگاه" SLAC" متعلق به دانشگاه "استندفورد" ایجاد کرده‌اند که می‌تواند اندازه شتاب‌دهنده‌ها را به ...