از روی عکس پروفایل‌ تان شناسایی می شوید | نخبه ها
خدمات مرکز


از روی عکس پروفایل‌ تان شناسایی می شوید
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، با این حال، به لطف سیستم‌های تشخیص چهره مورد استفاده در رسانه‌های اجتماعی، چنین چیزی به طور فزاینده‌ای امکانپذیر است. اما اخیر دانشمندان با انجام کارهایی بر روی هوش مصنوعی، تا حدی عملکرد آنها را تغییر داده‌اند.

 پروفسور "پرهام عربی" (Parham Aarabi) و "آویشک بوس"(Avishek Bose) از "دانشگاه تورنتو" دو شبکه عصبی مبتنی بر هوش مصنوعی را طراحی کرده‌اند. یکی از این شبکه‌ها از تکنیک‌های مشابه سیستم‌های تشخیص چهره موجود که افراد را از روی عکس شناسایی می‌کند، استفاده کرد و سیستم دیگر به دنبال آن بود که سیستم نخستین را خنثی کرده و جایگزین آن شود، در این سیستم جدید کمی تغییر در عکس‌هایی که در سیستم پیشین استفاده می‌شد، اعمال گردید.

بوس گفت: هوش مصنوعی مخرب می‌تواند به آنچه که شبکه عصبی برای تشخیص چهره به دنبال آن است، حمله کند. اگر هدف هوش مصنوعی تشخیص گوشه‌ی چشم‌ها باشد، هوش مصنوعی خود را مطابق آن تنظیم می‌سازد و بنابراین آنها به میزان کمتری قابل تشخیص هستند و این باعث ایجاد اختلالات بسیار ظریف در عکس می‌شود، اما برای آشکارساز آنها به اندازه کافی قابل تشخیص هستند که سیستم را فریب دهند.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
برگزاری ششمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

در سال «حمایت از کالای ایرانی» ششمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران سوم تا ششم دی‌ماه در محل نمایشگا ...


news-image
مواد نگهدارنده برای سلامتی انسان مضر است

استاد دانشگاه اسپانیا گفت: علت استفاده از نگهدارنده‌ها در مواد غذائی بالا بردن عمر آنها برای فروش است در صورتی که مواد ن ...


news-image
برگزاری دومین نشست تجاری شرکت‌های دانش‌بنیان در گرجستان

دومین نشست تجاری شرکت‌های دانش‌بنیان توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کشور گرجستان برگزار می‌شود.