ترکیب جدیدی برای مبارزه با باکتری‌های مقاوم | نخبه ها
خدمات مرکز


ترکیب جدیدی برای مبارزه با باکتری‌های مقاوم
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، باکتری‌ها به شکل هشدار دهنده‌ای مقاومت خود را در برابر بهترین پادتن‌های موجود افزایش می‌دهند، بنابراین ابداع پادتن‌های جدید، حوزه مهمی برای مطالعه است.

پژوهشگران "دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی"(NCSU)، با الهام از یک مولکول طبیعی که توسط میکروارگانیسم‌های دریایی تولید می‌شود، ترکیب جدیدی ابداع کرده‌اند که ویژگی‌های ضدباکتریایی امیدوارکننده‌ای در برابر مقاومت این نوع باکتری‌ها نشان می‌دهد.استفاده بیش از حد پادتن‌ها برای چند دهه، به مقاوم شدن باکتری‌ها منجر شده است؛ به طوری که احتمال می‌رود تا سال 2050، سالانه 10 میلیون انسان به خاطر این موضوع از بین بروند.

تمرکز این پژوهش جدید، بر "lipoxazolidinone" است. lipoxazolidinone، موکولی است که به طور طبیعی توسط برخی باکتری‌های ساکن دریا تولید می‌شود. دانشمندان، پیشتر، اثرات این مولکول را در برابر باکتری خاصی موسوم به "استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی‌سیلین" یا "مرسا" (MRSA) مشاهده کرده بودند؛ به همین جهت، تصمیم گرفتند یک نوع ترکیبی از این مولکول ایجاد کنند که کشنده‌تر باشد.

 

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
نخستین کارخانه تولید سلول انسانی در غرب آسیا افتتاح شد

نخستین کارخانه تولید سلول انسانی در غرب آسیا با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری افتتاح شد.


news-image
از عوارض جانبی جراحی مغز در امان باشید

محققان کشور در اقدامی فناورانه تحریک سلول‌های عصبی در نواحی عمقی مغز با کمک روش‌های غیرتهاجمی را آغاز کردند تا پس از انج ...


news-image
نانوخمیری که عمر باتری یون لیتیم را افزایش می‌دهد

یک مؤسسه تحقیقاتی در تایوان موفق به ساخت خمیری شده که روی سطح الکترود