شهرداری‌های کلان‌شهرهای ایران در نشستی به توسعه شهر هوشمند می‌پردازند | نخبه ها
خدمات مرکز


شهرداری‌های کلان‌شهرهای ایران در نشستی به توسعه شهر هوشمند می‌پردازند
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به رشد سریع جمعیت و تمرکز آن در شهرها در سراسر جهان و بزرگ‌تر شدن شهرها و بروز مشکلات و معضلات ناشی از آن، اهمیت روزافزون استفاده از فناوری در مدیریت شهر و همزمان، پیشرفت فناوری‌ها و گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات و ظهور اینترنت اشیاء و تأثیر آن بر حوزه خدمات، هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری  INOTEX 2018 موضوع «شهر هوشمند» را هدف‌گذاری کرده و شعار «شهر هوشمند؛ زندگی هوشمند» برای خود انتخاب کرده است
بر این اساس در هفتمین دوره نمایشگاه، برنامههای متنوعی برای معرفی فناوری ها و نوآوریهای مرتبط با شهر هوشمند در نظر گرفته شده است که از این جمله میتوان به چهارمین نشست شبکهسازی نوآوری نیز با حضور اندیشمندان و صاحبنظران این حوزه از کشورهای مختلف و همچنین نشست شهرداریهای کلانشهرهای ایران اشاره کرد.

اجزای نشست
اجزای نشست شامل دو بخش استفادهکنندگان و بهرهبرداران فناوری و نیز ارائه کنندگان فناوری و نوآوری میشود.
استفادهکنندگان و بهرهبرداران فناوری: این نشست با حضور نمایندگانی از شهرداریها، وزارت راه و شهرسازی، سازمان عمران شهرهای جدید، شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی برگزار خواهد شد. یکی از انگیزههای اصلی این سازمانها، آشنایی با بروزترین فناوریهای هوشمندسازی و همافزایی با یکدیگر برای یافتن راهحل مشکلات توسعه شهری و زیرساختها است.
ارائه کنندگان فناوری و نوآوری: شرکتهای فناور، دانشگاهها و مراکز پژوهشی، نوآوران و مخترعین و استارتاپها با تکیه بر شناخت خود از معضلات کلانشهرها به ارائه راه حلها و فناوریهای خود به منظور غلبه بر این معضلات خواهند پرداخت و از نزدیک توانمندی های خود را به گروه اول عرضه خواهند کرد.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
روشی برای ضدباکتری کردن فولادهای ضد زنگ

خراش هایی که بر روی فولادهای ضد زنگ شکل می گیرند، شاید کوچک و کم اهمیت به نظر برسند؛ ولی زمینه را برای رشد باکتری های می ...


news-image
پاسخ به ابهام در سلامت نوزادان حاصل از باروری مصنوعی

امروزه بسیاری از زوج‌هایی که دارای مشکل ناباروری هستند، از تکنولوژی‌های باروری مصنوعی استفاده کرده


news-image
چرا کشتی‌ها تصادف می‌کنند

شنبه شب یک تانکر حامل 136هزار تن نفت تغلیظ‌شده در حدود 160مايل دريايي(300کيلومتري) شرق