شناسایی شراره‌های عظیمی را که قطر آنها چندین برابر قطر زمین است | نخبه ها
خدمات مرکز


شناسایی شراره‌های عظیمی را که قطر آنها چندین برابر قطر زمین است
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، ناسا یک تصویر شگفت انگیز از یک منطقه فعال در خورشید به اشتراک گذاشته است.این تصویر در 23 می در نور ماوراء بنفش شدید توسط "رصدخانه پویایی‌شناسی خورشید" (Solar Dynamics Observatory) ثبت شده است.چنر روز پیش رصدخانه پویایی شناسی خورشید یک سوراخ کورونالی عظیم  رو به زمین را شناسایی کرد که این سوراخ، طوفان‌های خورشیدی را به سمت فضا می‌فرستاد.

در آخرین تصویر، قطر خطوط میدان مغناطیسی که از خورشید می‌آیند، چندین برابر قطر زمین هستند. آژانس فضایی، تصویری از زمین را در کنار این پدیده‌ برای اندازه گیری قرار داده است.

به گفته‌ی ناسا، مناطق فعال، مناطقی هستند که انرژی مغناطیسی شدید دارند.خطوط میدان با ذرات باردار در امتداد آنها روشن می‌شوند و زمانی که در نمایه مشاهده می‌شوند، ساده تر تشخیص داده می‌شوند. تصاویر رنگی در طول موج نور ماوراء بنفش شدید ثبت شده‌اند.از 16 تا 18 ماه می، رصدخانه پویایی شناسی خورشید یک سوراخ کرونالی را مشاهده کرد که ممکن است چندین روز پس از آن موجب ایجاد آئورورا شده باشد، زیرا جریان ذرات با جو زمین برخورد کرده است.

منبع خبر: سیناپزس

خبر های دیگر
news-image
ایجاد اشتغال موثر متخصصان صنعت هوایی با تشکیل شرکت‎های دانش‌بنیان

در کارگروه استاندارد ستاد توسعه هوایی و هوانوردی معاونت علمی با اعتقاد به اینکه ایجاد شرکت های دانش بنیان در صنعت هوایی ...


news-image
تجهیزات ایران‌ساخت کیفیت فرآورده‌های غذایی را سنجید و آلودگی‌‌های میکروبی از بین ...

سنجش سلامت مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی نیازمند تجهیزات پیشرفته و روش‌های دقیقی است که توسط یک شرکت دانش‌بنیان ارائه می‌ ...


news-image
جشنواره توسکا برگزار می‌شود

دومین جشنواره توانمندسازی و سرمایه‌گذاری کسب‌و‌کارهای ارزش‌آفرین با نام «توسکا»