فیلم را با مغزتان کنترل کنید | نخبه ها
خدمات مرکز


فیلم را با مغزتان کنترل کنید
news-image


به گزارش  سیناپرس به نقل از ایسنا، "ریچارد رامچرن"یکی از محققان دانشگاه "ناتینگهام" نرم افزاری طراحی کرده است که قادر است بخش‌های مختلف یک فیلم را که با مغز کنترل می‌شود، براساس فعالیت‌های مغزی مخاطبان تغییر دهد. این نرم افزار از طریق هدست "نوار مغز" کار می‌کند.

در این فناوری، فیلمسازان هدست "نوار مغز"(الکتروآنسفالوگرام) را بر سرشان می‌گذارند تا فعالیت‌های مغزی آن‌ها نظارت شود.  هدست نوار مغز نیز ، میزان فعالیت‌های الکتریکی مغز را در یک محدوده فرکانسی اندازه‌گیری می‌کند.

این محدوده فرکانسی مطابق با میزان توجه کاربر است که به لپ‌تاپ ارسال می‌شود. این فیلم براساس میزان توجه کاربر تغییر می‌کند. مدت زمان فیلم 27 دقیقه است و "The Moment" (لحظه) نام دارد.یک نرم افزار ویژه نیز از این سیگنال‌ها استفاده می‌کند تا طول صحنه‌های فیلم، نوع موسیقی زمینه و موارد دیگر در فیلم را تغییر دهد.

رامچرن چند نسخه مختلف از هر صحنه فیلم، فیلمبرداری کرده است که 101 تریلیون ترکیب احتمالی برای تماشاچی تولید می‌شود که در هر دفعه تماشای فیلم، فقط پایان فیلم به حالتی یکسان باقی ماند.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
ایستگاه بین المللی فضایی چهارصد متر جا به جا شد

طی روزهای گذشته، ارتفاع متوسط ایستگاه بین المللی فضایی در مدار زمین به میزان 400 متر افزایش پیدا کرد


news-image
افزایش سطح سلامت جامعه با دستگاه‌های دیجیتالی

پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد که برنامه‌ها و نرم‌افزارهای رژیم غذایی و فعالیت‌های بدنی و ورزشی تلفن‌های همراه و دستگاه‌های ...


news-image
جزئیات همکاری وزارت نفت با پنج دانشگاه بزرگ کشور

معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت با بیان اینکه با دانشگاه‌های شهید بهشتی،‌ شهید چمران اهواز، خوارزمی