عجیب‌ترین طرح‌ها برای هواپیماهای مسافری | نخبه ها
خدمات مرکز


عجیب‌ترین طرح‌ها برای هواپیماهای مسافری
news-image


برخی از این نوآوری‌ها می‌توانند منجر به لوکس‌تر شدن سفرهای هوایی شده و درنتیجه هزینه‌های تمام‌شده برای خرید بلیت را افزایش دهند. برای نمونه در حال حاضر گران‌ترین بلیت سفر دوبی به نیویورک در بخش درجه‌یک با امکانات ویژه، حدود 30 هزار دلار قیمت‌گذاری شده است. از سوی دیگر هدف برخی از این نوآوری‌ها، افزایش تعداد مسافران، کاهش مصرف سوخت و بهره‌برداری بیشتر از سفرهای هوایی است. در این یادداشت به معرفی 7 نوآوری جدید شرکت‌های هوایی می‌پردازیم:

برخی از این نوآوری‌ها می‌توانند منجر به لوکس‌تر شدن سفرهای هوایی شده و درنتیجه هزینه‌های تمام‌شده برای خرید بلیت را افزایش دهند و از سوی دیگر هدف برخی از این نوآوری‌ها، افزایش تعداد مسافران، کاهش مصرف سوخت و بهره‌برداری بیشتر از سفرهای هوایی است.

صندلی‌های ایستاده

حتماً در اتوبوس‌ها و مترو شاهد وجود تعدادی صندلی و میله‌هایی برای مسافران ایستاده بوده‌اید. این ایده از سوی برخی شرکت‌های هوایی دنبال شده و در نمایشگاه صنایع هوایی اخیر آلمان، یک شرکت ایتالیایی به نام Aviointeriorsنمونه اولیه این طرح را ارائه داده است. در این طرح که با عنوان Sky Rider 2.0معرفی‌شده، صندلی‌ها به‌صورت زین دوچرخه طراحی‌شده و به مسافران این امکان را می‌دهد تا بخشی از وزن خود را روی صندلی‌ها منتقل کنند. گفتنی است طرح‌های قبلی مسافران ایستاده در هواپیما به‌واسطه قوانین فعلی مجوز فعالیت پیدا نکردند و باید منتظر ماند که آیا این طرح می‌تواند به مرحله عملیاتی شدن برسد یا خیر؟

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
استارتاپ‌های ایرانی با حقوق کسب وکار خود آشنا می شوند

با برگزاری همایش مرکز شتابدهی نوآوری معاونت علمی و فناوری زمینه آشنایی استارتاپ های داخلی با حقوق کسب و کار فراهم می شو ...


news-image
دویست هزار خدمت آزمایشگاهی به متقاضیان ارائه شده است

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی در نشست هم اندیشی مدیران عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی از ا ...


news-image
استانداردهای ملی سوخت‌های زیستی تصویب شده است

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی از تصویب استانداردهای ملی سوخت‌های زیستی در کشور خبر داد.