نیکوتین سلول‌های چربی را به سوزاندن انرژی وا می‌دارد | نخبه ها
خدمات مرکز


نیکوتین سلول‌های چربی را به سوزاندن انرژی وا می‌دارد
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل ازایسنا، افزایش وزن اغلب به عنوان یک عارضه جانبی ناشی از ترک سیگار شناخته شده است و تحقیقات به خوبی ثابت کرده است که نیکوتین می‌تواند به عنوان یک مهارکننده اشتها عمل کند.

در حال حاضر یک مطالعه جدید از محققان دانشگاه میشیگان از یک مکانیزم جدید پرده برداشته است که نشان می‌دهد نیکوتین چگونه به طور مستقیم یک پروتئین را فعال می‌کند که به یک نوع سلول چربی برای شروع سوختن انرژی سیگنال می‌دهد.چند سال پیش، دانشمندان یک نوع سوم و جدیدی از سلول چربی به نام "چربی بژ"(beige fat) را کشف کردند. این کشف مهم، هدف جدید متابولیک برای تحقیقات در مورد چاقی و اضافه وزن شد.

محققان کشف کردند که همراه با سلول‌های چربی قهوه‌ای، چربی بژ به سرعت کالری می‌سوزاند و حرارت ایجاد می‌کند.

در حال حاضر، پژوهش جدیدی از موسسه علوم زیستی دانشگاه میشیگان، یک مکانیزم متابولیکی جدید را مطرح کرده است که توضیح می‌دهد چگونه یک پروتئین به نام "CHRNA2" به طور خاص سلول‌های چربی بژ را برای سوزاندن انرژی تحریک می‌کند.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
جایگاه چهارم ایران در تولید علم نانو جهان

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: میزان تولیدات علمی کشورهای جهان


news-image
پهپادهای ایرانی با برند ملی اوج می‌گیرند

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی، گفت: ستاد در تلاش است تا برای پهپادهای تولید شده در کش ...


news-image
نقش نوروفیدبک در تصمیم گیری ها

تصمیم‌گیری، نقش گسترده‌ای در زندگی آدمی دارد و مبنای بسیاری از تصمیمات ما، رفتار خود ماست. پژوهشگران، برای بهبود این فرا ...