افزایش تولید ناخالص داخلی به کمک تقویت صنعت واکسن در کشور | نخبه ها
خدمات مرکز


افزایش تولید ناخالص داخلی به کمک تقویت صنعت واکسن در کشور
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص فعالیت های کارگروه واکسن ستاد، بیان کرد: توسعه صنعت تولید واکسن را در اولویت اقدامات سال جاری قرار داده ایم تا به کمک این صنعت رونق اقتصادی کشور را رقم بزنیم.
وی افزود: «ارتقا سلامت و امید به زندگی»، «ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان  و حفظ نخبگان»، «خلق ثروت و افزایش تولید ناخالص داخلی» و «افزایش قدرت چانه زنی علمی و فناورانه کشور» جزء وظایف کارگروه واکسن ستاد تعریف شده است که تلاش می کنیم به این اهداف برسیم.
به گفته قانعی، بر اساس قانون اساسی، تامین دسترسی عادلانه به خدمات سلامت از وظایف دولت است و از آنجایی که اصلی ترین اقدام برای تامین سلامت جامعه و پیشگیری از بروز بیماری ها، واکسیناسیون است به همین دلیل تولید واکسن از اهمیت بالایی برخوردار است.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی خواجه نصیر طوسی افتتاح شد

با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، مرکز نوآوری نصیر وابسته به دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی آغاز به کارکرد.


news-image
کوچکترین و ارزانترین بینی الکترونیکی برای نجات مردم

دانشمندان زوریخ ETH ادعا می کنند، "کوچکترین و ارزان ترین" بینی الکترونیکی برای کشف مردم را با در نظر گرفتن لرزه و زلزله، ...


news-image
پاکسازی جلبک های یک دریاچه با نانوحباب ها

محققان با استفاده از نانوحباب ها توانستند جلبک‌ ها و خزه‌ های سبز-آبی یک دریاچه را پاکسازی کنند، فناوری که در کانال های ...