شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد فرصتی برای رشداستارتاپ‌ها | نخبه ها
خدمات مرکز


شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد فرصتی برای رشداستارتاپ‌ها
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شتابدهنده‌ها یکی از بازیگران اصلی فضای استارتاپی و رشد و توسعه نوآوری و فناوری در کشورها هستند. شتابدهنده‌ها اگر چه عمر زیادی در دنیا ندارد (نخستین آنها در سال 2007 ایجاد شده) ولی نقش آنها از مراکز رشد و پارک‌های فناوری (که قدمتی بیش از 60 سال دارند) پررنگ‌تر شده است. یکی از اهداف بازدید از نمایشگاه، ملاقات با شتابدهنده‌هایی است که فرصت رشد را برای استارتاپ‌ها فراهم کرده‌اند.
در کشور ایران نیز شتابدهنده ها از سال 1393 (سال 2014 و 7 سال پس از ظهور اولین شتابدهنده) پا به عرصه کارآفرینی گذاشته‌اند و هم اینک ده‌ها شتابدهنده در اقصی نقاط کشور ایجاد شده‌اند و استارتاپ‌های زیادی در آنها مشغول تلاشند و برخی از آنها نیز استارتاپ‌های خروج یافته موفقی داشته‌اند.
نمایشگاه INOTEX 2017 تجربه خوبی را در میزبانی از شتابدهنده‌ها داشت. جایی که اکثر استارتاپ‌های نوپا به دنبال آن بودند تا بتوانند شرایط آنها را از نزدیک بشنوند و ببینند، با استارتاپ های داخل آنها مذاکره کنند و پس از مقایسه، تصمیم بگیرند که از خدمات کدام شتابدهنده استفاده کنند. 15 شتابدهنده سال گذشته در نمایشگاه حضور داشتند.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
کنترل کننده هوشمند دما

حامد عسگری عضو موسسه حامی نوابغ جوان موفق شد اختراع خود را با عنوان کنترل کننده هوشمند دما به تبت رساند.


news-image
یک قدم نزدیک تر به رسیدن سرعت پردازش داده ها به نور

تبدیل نور به صدا تحولی عظیم در پردازش داده ها


news-image
پیشگیری از رفتارهای پر خطر با کنترل استرس در جامعه

کنترل شرایط استرس زا در جامعه بویژه در خانواده نقش بسزایی در پیشگیری از بروز رفتارهای پر خطر مانند سیگار کشیدن دارد.