درختی که با آلودگی هوا مقابله می کنند | نخبه ها
خدمات مرکز


درختی که با آلودگی هوا مقابله می کنند
news-image


این درختان مسحورکننده ژینکو نام دارد که نام علمی آن Ginkgo biloba درختی بزرگ و خزان پذیر بوده که بومی شرق آسیا و به ویژه کشور چین است.بین درختانی که در پاییز رنگ زرد دارند این درخت روشن ترین  رنگ را دارد که یکی از دلایل شهرت آن است. برگ های بادبزنی آن به طور مشخص باعث متفاوت بودن از دیگر درختان می شود، ضمن اینکه این درخت در پاییز کانون جذابیت می شود.

درکنار زیبایی بی نظیری که مختص این گیاه است، ژینکو به عنوان یک گیاه دارویی خواص درمانی بی نظیری دارد.

این گیاه دارویی یکی از قدیمی‌ترین گونه درخت بر روی زمین است. این گیاه در بسیاری از طب های سنتی برای درمان بیماری های رایج استفاده می‌شده است. مواد اصلی تشکیل دهنده ژینکو، فلاونوید و ترپنوید هستند. فلاونویدها از خانواده آنتی‌اکسیدان‌ها هستند و ترپنویدها، متسع کننده عروق به حساب می‌آیند. با توجه به قابلیت های ذاتی این گیاه، خوردن آن می‌تواند از وقوع امراض رایج قرن ۲۱ جلوگیری کند و یا آنها را بهبود بخشد.

از مهمترین روشهای معمول ازدیاد این درخت بذر، پیوند و قلمه و کشت بافت ‌است که تکثیر آن در گروه بیوتکنولوژی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی در آزمایشگاه کشت بافت گیاهان دارویی انجام می گیرد.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
مهلت استفاده از سهمیه امریه شرکت‌های دانش‌بنیان تعیین شد

متقاضیان سهمیه امریه از شرکت های دانش بنیان که اعزامی اول اردیبهشت 98 هستند تا نیمه اسفند جاری فرصت دارند .


news-image
دروغی به نام کاهش وزن دوازده کیلیویی با دمنوشها

کارشناس اداره غذایی و آشامیدنی با منشاء گیاهی سازمان غذا و دارو گفت:


news-image
برگزاری نخستین دوره مسابقات ملی فناوری و هوافضای جام پایتخت طبیعت ایران

نخستین دوره مسابقات ملی فناوری و هوافضای جام پایتخت طبیعت ایران با حمایت ستاد توسعه فناوری‌ها و صنایع دانش‌بنیان هوایی و ...