تضمین سلامت روانی با فناوری های جدید پزشکی | نخبه ها
خدمات مرکز


تضمین سلامت روانی با فناوری های جدید پزشکی
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،فشار کار و استرس امروزه تبدیل به بخش جدانشدنی زندگی افراد شده است و این شیوه زندگی آشفته عواقبی را برای افراد به همراه دارد.

جای تعجب نیست که بسیاری از مردم از مشکلات روانی رنج می‌برند؛ امروزه بیش از ۴۰ میلیون آمریکایی و  ۸۰ میلیون اروپایی به بیماری‌های اعصاب و روان مبتلا هستند و  این اعداد وحشتناک مداوم رو به رشد هستند بنابراین مهم است که روزانه  بخشی از  وقت خود را به مبارزه با استرس، فشار و تحریکات خود آزاری اختصاص دهیم.

استرس نه تنها بار عاطفی بزرگی دارد بلکه می‌تواند بر سلامت جسمانی هم تاثیر داشته باشد؛ استرس می‌تواند به بدتر شدن بیماری‌های قلبی، دیابت، افسردگی، چاقی، مشکلات دستگاه گوارش یا آسم منجر شود.

برای مثال ساعت‌های طولانی ترافیک، مهلت کاری، کارفرمایان و همکاران عصبانی، مراقبت از فرزندان و حضور در اجتماعات از جمله شرایط استرس‌زای امروزه هستند.

به تصور بسیاری از مردم تکنولوژی موجب بدتر شدن استرس می‌شود اما  جدیدا برخی ابزارهای تکنولوژی می‌تواند به مدیریت استرس ناشی از فناوری‌ها کمک کند.

منبع خبر: سیناپرس

 

خبر های دیگر
news-image
محصولات فناورانه نانو وارد بازار ایران و کره جنوبی می شود

مدیر کارگروه امور بین‌الملل ستاد توسعه فناوری نانو گفت: توانستیم کلوپی با کره جنوبی راه اندازی کنیم تا در نهایت محصولات ...


news-image
سوپرفود ها به چه کار می آیند

سوپرفودها یا غذاهای شگفت انگیز، گزینه هایی هستند که حتی روی انتخاب های غذایی ما تاثیر می گذارند.


news-image
معماهای علمی که تاکنون حل نشده اند

طی یک قرن گذشته، بشر با پیشرفت های قابل توجه علمی و فناوری روبرو شده است. پیشرفت های علمی کمک کرده اند تا به سوالات بنیا ...