تضمین سلامت روانی با فناوری های جدید پزشکی | نخبه ها
خدمات مرکز


تضمین سلامت روانی با فناوری های جدید پزشکی
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،فشار کار و استرس امروزه تبدیل به بخش جدانشدنی زندگی افراد شده است و این شیوه زندگی آشفته عواقبی را برای افراد به همراه دارد.

جای تعجب نیست که بسیاری از مردم از مشکلات روانی رنج می‌برند؛ امروزه بیش از ۴۰ میلیون آمریکایی و  ۸۰ میلیون اروپایی به بیماری‌های اعصاب و روان مبتلا هستند و  این اعداد وحشتناک مداوم رو به رشد هستند بنابراین مهم است که روزانه  بخشی از  وقت خود را به مبارزه با استرس، فشار و تحریکات خود آزاری اختصاص دهیم.

استرس نه تنها بار عاطفی بزرگی دارد بلکه می‌تواند بر سلامت جسمانی هم تاثیر داشته باشد؛ استرس می‌تواند به بدتر شدن بیماری‌های قلبی، دیابت، افسردگی، چاقی، مشکلات دستگاه گوارش یا آسم منجر شود.

برای مثال ساعت‌های طولانی ترافیک، مهلت کاری، کارفرمایان و همکاران عصبانی، مراقبت از فرزندان و حضور در اجتماعات از جمله شرایط استرس‌زای امروزه هستند.

به تصور بسیاری از مردم تکنولوژی موجب بدتر شدن استرس می‌شود اما  جدیدا برخی ابزارهای تکنولوژی می‌تواند به مدیریت استرس ناشی از فناوری‌ها کمک کند.

منبع خبر: سیناپرس

 

خبر های دیگر
news-image
چیپ ست جذب امواج رادار

محمدعلی رمضانی عضو موسسه حامی نوابغ جوان با تفکری متفاوت و تاملی عمیق چیپ ست جذب امواج رادار را با افتخار ثبت نمود.


news-image
سانتریفیوژ دکانتر ایران ساخت شد

یک شرکت دانش بنیان توانسته با اتکای به نیروی های متخصص ایرانی و استفاده از دانش بومی، بسیاری از محصولات تولید شده توسط ک ...


news-image
سمپوزیومی که خلاهای موجود در پژوهش های سلول های بنیادی را پوشش میدهد

محققان مطالعات جدیدی در خصوص محصولات حوزه سلول بنیادی انجام دادند.