سه نوشیدنی که خواب راحت شب را از شما می گیرند | نخبه ها
خدمات مرکز


سه نوشیدنی که خواب راحت شب را از شما می گیرند
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از اقتصادآنلاین،"خواب راحت و کافی شبانه"  دغدغه صدها میلیون و شاید میلیاردها نفر از مردم جهان است.

 در صورتی که خواب راحت و کافی نداشته باشیم سلامت‌مان به خطر می‌افتد و خواب راحت شبانه زمینه ای برای فعالیت با انرژی در روز است.

اما میزان خواب راحت چند ساعت در روز است؟

"بنیاد ملی خواب" در آمریکا 7 تا 9 ساعت خواب را میزان کافی می‌داند؛ یعنی اگر هر یک از ما کمتر از 7 ساعت در شبانه روز بخوابیم، کسری خواب داریم.

شاید این رقم و عدد برای خیلی‌ها یک آرزوی دست نیافتنی باشد، اما با تغییر سبک زندگی می‌توان به این عدد نزدیک شد و حتی به آن دست یافت.

عوامل و متغیرهای زیادی روی خواب راحت تاثیرگذارند که علاوه بر شرایط محیطی که در آن می‌خوابیم، نوع تغذیه و نوشیدنی‌هایی که قبل از خواب می‌نوشیم بسیار مهم هستند.

شاید بسیاری بدانند که خوردن غذاهای سنگین پیش از خواب برای یک خواب راحت شبانه مضر است و یا روشن بودن دستگاه‌های الکترونیک و امواج " وای فای" و بازی با موبایل و تبلت و لپ تاب پیش از خواب، از کیفیت یک خواب راحت شبانه می کاهد.

اما بر اساس اعلام "بنیاد ملی خواب" در آمریکا سه نوع نوشیدنی را نباید پیش از خواب شبانه نوشید و این 3 نوع نوشیدنی بر کیفیت یک خواب راحت شبانه تاثیرات سویی بر جای می گذارند.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
حوزه حمل‌ونقل با فناوری‌های مکان محور هدفمند می‌شود

پنل تخصصی فناوری های مکان محور در مطالعات جایگاه سوخت، توسط ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی ...


news-image
راه‌اندازی سومین آزمایشگاه فناوری نانو با تجهیزات ایرانی در کوبا

آزمایشگاه فناوری نانو در حوزه پزشکی با استفاده از تجهیزات ساخت ایران در شهر هاوانای کشور کوبا افتتاح شد.


news-image
چاپگر سه بعدی؛ تله ای بی خطر برای گرفتن آبزیان

امروزه انواع موجودات و مخلوقات زیبا و جذاب در عمق آب های اقیانوس ها و دریاها زندگی می کنند که شکار آنها بدون آسیب زدن به ...