سه نوشیدنی که خواب راحت شب را از شما می گیرند | نخبه ها
خدمات مرکز


سه نوشیدنی که خواب راحت شب را از شما می گیرند
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از اقتصادآنلاین،"خواب راحت و کافی شبانه"  دغدغه صدها میلیون و شاید میلیاردها نفر از مردم جهان است.

 در صورتی که خواب راحت و کافی نداشته باشیم سلامت‌مان به خطر می‌افتد و خواب راحت شبانه زمینه ای برای فعالیت با انرژی در روز است.

اما میزان خواب راحت چند ساعت در روز است؟

"بنیاد ملی خواب" در آمریکا 7 تا 9 ساعت خواب را میزان کافی می‌داند؛ یعنی اگر هر یک از ما کمتر از 7 ساعت در شبانه روز بخوابیم، کسری خواب داریم.

شاید این رقم و عدد برای خیلی‌ها یک آرزوی دست نیافتنی باشد، اما با تغییر سبک زندگی می‌توان به این عدد نزدیک شد و حتی به آن دست یافت.

عوامل و متغیرهای زیادی روی خواب راحت تاثیرگذارند که علاوه بر شرایط محیطی که در آن می‌خوابیم، نوع تغذیه و نوشیدنی‌هایی که قبل از خواب می‌نوشیم بسیار مهم هستند.

شاید بسیاری بدانند که خوردن غذاهای سنگین پیش از خواب برای یک خواب راحت شبانه مضر است و یا روشن بودن دستگاه‌های الکترونیک و امواج " وای فای" و بازی با موبایل و تبلت و لپ تاب پیش از خواب، از کیفیت یک خواب راحت شبانه می کاهد.

اما بر اساس اعلام "بنیاد ملی خواب" در آمریکا سه نوع نوشیدنی را نباید پیش از خواب شبانه نوشید و این 3 نوع نوشیدنی بر کیفیت یک خواب راحت شبانه تاثیرات سویی بر جای می گذارند.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
ساخت دستگاهی با قابلیت تولید جرم منفی

این دستگاه که نخستین نمونه در نوع خود محسوب می شود، قادر به تولید ذرات عجیبی است


news-image
تولید برق از حرکت نمازگزاران در مسجد ترکیه

اقلیم “بورصه” Bursa ترکیه قصد دارد تا مسجدی را بنا کند که انرژی برق مصرفی خود را به طور مستقل در مسجد تأمین کند و اضافی ...


news-image
تجهیز استان‌های مختلف به فناوری‌های پیشرفته حوزه علوم شناختی

تجهیز آزمایشگاه‌های مختلف به تجهیزات و فناوری های پیشرفته در حوزه علوم شناختی یکی از اقداماتی است که با حمایت ستاد توسعه ...