درمان طبیعی سرطان با کمترین عوارض | نخبه ها
خدمات مرکز


درمان طبیعی سرطان با کمترین عوارض
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، "لوسمی حاد لنفاوی سلول تی" یک نوع تهاجمی سرطان خون است. بسیاری از کودکان از این بیماری کشنده رنج می‌برند اما درمان‌های کنونی، میزان نجات یافتن بیماران را در کشورهای پیشرفته تا 85 درصد افزایش داده‌اند. در هر حال، مشکل این است که درمان‌های قدیمی و حتی جدید، پاسخگوی برخی بیماران نیستند.

تاثیر درمان‌های کنونی بسیار زیاد است اما گاهی اوقات، عوارض جانبی وحشتناکی در پی دارند. دانشمندان، با استفاده از عصاره طبیعی یک گیاه، درمان طبیعی‌تری موسوم به " پارتنولید"(Parthenolide) ارائه داده‌اند که کمترین اثرات جانبی را بر سلول‌های سالم خون معمولی دارد. در هر حال، در برخی موارد، سلول‌های سرطانی، همچنان در برابر پارتنولید مقاومت می‌کنند. دانشمندان "دانشگاه بریستول" (UoB) انگلستان تصمیم گرفته‌اند مکانیسم این مقاومت را بررسی کنند تا تاثیر پارتنولید را افزایش دهند. این پژوهش نشان داد که سلول‌های مغز استخوان می‌توانند از سلول‌های سرطانی در برابر پارتنولید محافظت کنند.

به عبارت دیگر، سلول‌های محافظ  معمول، از مغز استخوان آزاد شده از آنتی‌اکسیدان‌ها تولید می‌شوند که در محافظت از سلول‌های سرطانی در برابر اثرات پارتنولید نقش دارند. دانشمندان تایید کرده‌اند که جلوگیری از آزادسازی آنتی‌اکسیدان‌ها، تعداد سلول‌های لوسمی که در برابر پارتنولید مقاوم هستند، کاهش می‌دهد. بنابراین، واضح است که این پژوهش، به درمان‌های موثرتر پارتنولید می‌انجامد و این خبر خوبی است زیرا پارتنولید، یک درمان طبیعی امیدوارکننده به شمار می‌رود که عوارض جانبی منفی ندارد. در حال حاضر، به خاطر مقاومت برخی سلول‌های لوسمی، تاثیر این درمان به اندازه گزینه‌های تهاجمی‌تر نیست. اگر این نوع درمان، تثبیت شود، شاید دانشمندان موفق شوند استفاده از پارتنولید را گسترش دهند.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
هم‌اندیشی و توسعه تعاملات مشترک با شرکت‌های دانش‌بنیان دریایی تقویت می‌شود

در راستای هم اندیشی و توسعه تعاملات مشترک با شرکت های دانش بنیان دریایی؛ نشست‏‌های مشترکی توسط ستاد توسعه فناوری و صنایع ...


news-image
زیست بوم نوآوری دروازه ورود به شهر هوشمند است

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: شکل‌گیری زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری


news-image
شواهد حیات در سنگ های رسوبی مریخ

گروهی از پژوهشگران ادعا می‌کنند که شاید بتوان در سنگ‌های رسوبی مریخ، شواهدی از موجوداتی که در گذشته، ساکن این سیاره بوده ...