کارگروه‌های تخصصی می‌توانند نظام‌ تصمیم‌سازی را تقویت کنند | نخبه ها
خدمات مرکز


کارگروه‌های تخصصی می‌توانند نظام‌ تصمیم‌سازی را تقویت کنند
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ هشتمین جلسه شورای علمی بنیاد نخبگان خوزستان با حضور استاندار برگزار شد.

در این نشست، غلامرضا شریعتی؛ استاندار خوزستان با اشاره به لزوم تدوین برنامه‌های بنیاد نخبگان استان در قالب میان‌مدت و کوتاه‌مدت، گفت: برخی برنامه‌های حوزۀ نخبگانی به صورت استانی طراحی و اجرا می‌شود که باید در ابتدا در قالب طرحی جامع پی‌ریزی شوند و سپس نقش هر سازمان و نهادی تبیین شود.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد کارگروه‌های تخصصی با حضور نخبگان و سرآمدان بومی، افزود: وجود این کارگروه‌ها سبب می‌شود نظام تصمیم‌سازی متناسب با توان و ظرفیت موجود شکل بگیرد و تصمیمات اثرگذارتری اتخاذ شود.

 شریعتی ادامه داد: امر پژوهش، گسترش کسب‌و‌کارهای الکترونیک، ارتباط با مراکز شتاب‌دهنده، نحوه تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان و دیگر موضوعات مربوط به حوزۀ نخبگان خاصه در بحث کارآفرینی، باید با جدیت بیشتری دنبال شود چراکه موفقیت در این محورها زمینه‌ساز حفظ نخبگانی و پیشگیری از مهاجرت به کلانشهرها خواهد شد.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
تولید کالای مرغوب مردم را به خرید کالای ایران ساخت تشویق می کند

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حمایت مردم از تولید ملی گفت: تولید کنندگان باید تلاش کنند با تولی ...


news-image
کنفرانس راهکارهای توسعه صنایع‌پیشرفته برگزار می‌شود

اولین کنفرانس راهکارهای توسعه صنایع‌پیشرفته استان گلستان به منظور توسعۀ فرهنگ کارآفرینی برگزار میشود.


news-image
شرکت‌های خلاق برای حضور در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته حمایت می‌شوند

دبیرخانه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق به‌منظور توسعه و ترویج فعالیت شرکت‌های خلاق از حضور این شرکت‌ها در دوازدهمی ...