اندازه گیری میدان مغناطیسی زمین با حسگر های میکروالکترومکانیک | نخبه ها
خدمات مرکز


اندازه گیری میدان مغناطیسی زمین با حسگر های میکروالکترومکانیک
news-image


اساساً کاربرد حسگرهای ممز که میدان مغناطیسی زمین را اندازه گیری می کنند، در سیستم های ناوبری می باشد و تا کنون از این حسگر ها به منظور اندازه گیری تغییرات نسبی میدان مغناطیسی زمین و در علم ژئوفیزیک استفاده نشده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کردستان؛ هاشم شاهسونی عضو هیات علمی دانشگاه کردستان با استفاده از تکنولوژی جدید حسگرهای میکروالکترومکانیکی(ممز) در اندازه گیری میدان مغناطیسی زمین و یافتن ناهنجاری های مرتبط با پتانسیل های اقتصادی معدنی، موفق به معنی دار کردن میدان های مغناطیسی زمین شد.

وی عنوان کرد؛ اساساً کاربرد حسگرهای میکرو الکترومکانیکی که میدان مغناطیسی زمین را اندازه گیری می کنند، در سیستم های ناوبری می باشد  و تا کنون از این حسگر ها به منظور اندازه گیری تغییرات نسبی میدان مغناطیسی زمین و در علم ژئوفیزیک استفاده نشده است.

در این طرح دادهای حسگر مغناطیسی و دادهای موقعیت یاب جغرافیایی جی پی اس به وسیله یک پردازنده قرائت شد و بر روی یک کارت حافظه ذخیره می شود.  به این ترتیب می توان مقدار میدان مغناطیسی زمین را در نقاط برداشت شده بر روی نقشه تعیین نمود و مورد پردازش قرار داد.

منبع خبر:خبرگزاری علم و فن آوری

خبر های دیگر
news-image
قرارداد همکاری بیمه حافظ با موسسه حامی نوابغ جوان

شرکت بیمه حافظ و موسسه حامی نوامغ جوان با هدف حمایت از نخبگان کشور و ارائه خدمات بیمه ای مطلوب به آنان،قرارداد همکاری د ...


news-image
میهمانی مد و فناوری

دومین رویداد استارتاپی «مد و فناوری» با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری


news-image
تصویب آیین‌نامه ایجاد بازار بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست

آیین‌نامه ایجاد بازار بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شورای عالی انرژی مطرح