آموختن فیزیک انسان را باهوش تر می کند | نخبه ها
خدمات مرکز


آموختن فیزیک انسان را باهوش تر می کند
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا، محققان دانشگاه درکسل در آمریکا در مطالعه ای متوجه شدند با درگیر شدن افراد در حل مسائل فیزیک، بخش هایی از مغز فعال می شود که عموما ارتباطی به یادگیری علوم ندارند.محققان در این مطالعه با استفاده از تصویربرداری ام.آر.آی جریان خون در مغز حدود 59 دانشجو را حین انجام یک آزمون فیزیکی که به استدلال نیاز داشت، اندازه گرفتند.

این دانشجویان در یک دوره آموزش فیزیک مبتنی بر روش مدل سازی نیز شرکت کردند؛ آموزش مدل سازی سبکی از آموزش است که افراد را تشویق به فعال بودن حین آموختن می کند.
سپس محققان جریان خون مغز این دانشجویان را قبل و بعد از شرکت در این کلاس فیزیک اندازه گرفتند.بررسی اسکن ها قبل از برگزاری این دوره آموزشی فعالیت هایی را در بخش هایی از مغز نشان داد که با توجه، حافظه کاری و حل مسئله - قشر پیشانی فورناتال و قشر پاریتال - ارتباط دارند.
اسکن های گرفته شده از مغز این دانشجویان بعد از این دوره آموزشی نیز، فعالیت افزایش یافته ای را در قطب های پیشانی مغز که با فراگیری ارتباط دارند، نشان دادند.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
سومین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران برگزار می گردد

سومین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (IRAN EXPO 2018) از مهرماه امسال با هدف تشویق برای سرمایه‌گذاری ...


news-image
معماهای علمی که تاکنون حل نشده اند

طی یک قرن گذشته، بشر با پیشرفت های قابل توجه علمی و فناوری روبرو شده است.


news-image
طرح بازار بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست بسیاری از چالش‌های این حوزه را رفع می‌کند

مجری ملی طرح ایجاد بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست در دومین جلسه کمیته فنی طرح بازار گفت: بسیاری از چالش‌های حوزه انر ...