کمیته ارتقای جایگاه ملی و بین‌المللی با هدف کاربردی کردن مستندات علمی تشکیل می گردد | نخبه ها
خدمات مرکز


کمیته ارتقای جایگاه ملی و بین‌المللی با هدف کاربردی کردن مستندات علمی تشکیل می گردد
news-image


دکتر فاطمه عزیزآبادی فراهانی با اعلام این خبر گفت: مجموعه واحد ضمن تلاش برای توسعه کمی و کیفی تولیدات و مستندات علمی و نمایه‌سازی در پایگاه‌های استنادی معتبر بین‌المللی، اهتمام ویژه علمی و پژوهشی خود را بر هدایت پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی به سوی تولید محتوا با اولویت حل مسائل و چالش‌های ملی قرار داده است.

وی افزود: قرار است کمیته ارتقای جایگاه ملی و بین‌المللی واحد علوم و تحقیقات تشکیل و شاخص‌های مطلوب ارزیابی پژوهشی با هدف کیفی‌سازی و کاربردی کردن تولیدات و مستندات علمی طراحی شود.

جایگاه واحد علوم و تحقیقات در رتبه بندی های بین المللی
معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به تشریح وضعیت واحد علوم و تحقیقات در نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی پرداخت و گفت: بر اساس نظام رتبه بندی سایماگو (scimago) که بیشتر دانشگاه ها را بر اساس عملکرد پژوهشی و در قالب مقالات نمایه شده در نشریات بین المللی رتبه بندی می کند، واحد علوم و تحقیقات در داخل کشور رتبه 11 و در جهان رتبه 54 را دارد.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
از قافله علوم شناختی عقب نمانده‌ایم

در گذشته یک دانشمند یا حکیم در حوزه های مختلف علمی تسلط داشت، به عنوان مثال دانشمندان ایرانی چون ابن سینا، فارابی و بیرو ...


news-image
ربات نرم پوشیدنی پنوماتیک توانبخشی دست طراحی شد

عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، ربات نرم پوشیدنی پنوماتیک توانبخشی دست را طراحی کرد.


news-image
خدمات شبکه با طراحی ایده‌ها و راه‌کارهای نوآورانه ارتقاء می‌یابد

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، گفت: طراحی و پیاده سازی ایده‌ها و راه‌کارهای نوآورانه، باعث ارتقای ...