پیش‌نویس راهنمای مطالعات پیش‌بالینی محصولات سلول و ژن‌درمانی تحلیل شد | نخبه ها
خدمات مرکز


پیش‌نویس راهنمای مطالعات پیش‌بالینی محصولات سلول و ژن‌درمانی تحلیل شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم وفناوری های سلول‌های بنیادی معاونت علمی به همکاری‌های خوب میان این ستاد و سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف مهم ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول‌های بنیادی معاونت علمی همکاری با وزارتخانه‌ها برای تهیه آیین‌نامه‌های مختلف و برنامه‌ریزی برای بحث‌های سلول درمانی، مطالعات پیش بالینی و بالینی است.
وی بیان کرد: در همین راستا نخستین آیین‌نامه سلول، بافت، ژن‌درمانی در سال 1394 و آیین‌نامه  مجوز خدمات سلول درمانی در سال 1395 با همکاری معاونت درمان به وزارت بهداشت ارسال شد.
حمیدیه با ذکر اینکه مراجعات مردم به درمانگاه‌ها برای درمان بیماری‌ها با استفاده از ژن‌درمانی و سلول درمانی، نیاز به آیین‌نامه‌ها، دستورات لازم بیش‌ازپیش احساس می‌شود، افزود: امیدواریم با نشست‌های کارشناسی و استفاده از تجارب متخصصین این حوزه بتوانیم آیین‌نامه‌های لازم را با استانداردهای جهانی برای پیشبرد اهداف تهیه و تدوین کنیم.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
توسعه و نفوذ فناوری در هنر و صنعت فرش

مدیرکل دفتر نوآوری و کسب‌وکارهای نوین معاونت علمی، توسعه و نفوذ فناوری در هنر صنعت فرش را از مهم‌ترین هدف تأسیس کانون فر ...


news-image
حمایت از 62 طرح پژوهشی محققان کشور تصویب شد

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی با حمایت از 62 طرح پژوهشی محققان سرتا سر کشور موافقت کرد.


news-image
کاربردهای فناوری نانو در زمینه اکتشاف و پالایش نفت

فناوری نانو می‌تواند در زمینه اکتشاف و پالایش نفت کاربردهای متنوعی داشته باشد