پیش‌نویس راهنمای مطالعات پیش‌بالینی محصولات سلول و ژن‌درمانی تحلیل شد | نخبه ها
خدمات مرکز


پیش‌نویس راهنمای مطالعات پیش‌بالینی محصولات سلول و ژن‌درمانی تحلیل شد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم وفناوری های سلول‌های بنیادی معاونت علمی به همکاری‌های خوب میان این ستاد و سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف مهم ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول‌های بنیادی معاونت علمی همکاری با وزارتخانه‌ها برای تهیه آیین‌نامه‌های مختلف و برنامه‌ریزی برای بحث‌های سلول درمانی، مطالعات پیش بالینی و بالینی است.
وی بیان کرد: در همین راستا نخستین آیین‌نامه سلول، بافت، ژن‌درمانی در سال 1394 و آیین‌نامه  مجوز خدمات سلول درمانی در سال 1395 با همکاری معاونت درمان به وزارت بهداشت ارسال شد.
حمیدیه با ذکر اینکه مراجعات مردم به درمانگاه‌ها برای درمان بیماری‌ها با استفاده از ژن‌درمانی و سلول درمانی، نیاز به آیین‌نامه‌ها، دستورات لازم بیش‌ازپیش احساس می‌شود، افزود: امیدواریم با نشست‌های کارشناسی و استفاده از تجارب متخصصین این حوزه بتوانیم آیین‌نامه‌های لازم را با استانداردهای جهانی برای پیشبرد اهداف تهیه و تدوین کنیم.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
تحقیقات و پروپوزال های دانشگاهی اثربخش می شوند

کارگاه آموزشی تخصصی اثربخشی تحقیقات و تدوین استراتژی پروپوزال ها با همت جهاددانشگاهی تربیت مدرس


news-image
استخراج نانو صفحات کربن فعال از زغال‌سنگ

پژوهشگران دانشگاه کاشان در یک پژوهش آزمایشگاهی موفق به استخراج نانو صفحات کربن فعال از زغال‌سنگ شده و قابلیت آن‌ها را در ...


news-image
درخشش ایران در مسابقات جهانی "دانش مغز"

نماینده ایران در بیستمین دوره مسابقات جهانی "دانش مغز" (Brain Bee ) درشهر برلین آلمان ، موفق به کسب عنوان چهارم این مساب ...