تامین مالی کسب‌وکارهای خلاق نیازمند راه‌کارهای نوآورانه است | نخبه ها
خدمات مرکز


تامین مالی کسب‌وکارهای خلاق نیازمند راه‌کارهای نوآورانه است
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در آیین پذیره نویسی صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه دانشگاه تهران در بورس گفت: یکی از بخش‌های مهم زیست‌بوم کارآفرینی نحوه تأمین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی است اما از آن‌جایی‌که متأسفانه تأمین مالی همواره به وام دادن تعبیر شده، آسیب‌های جدی متوجه این نوع از کسب و کارها شده است.

ستاری وابستگی شرکت‌های خلاق و فناور به وام را بزرگ‌ترین آسیب این کسب و کارها دانست و گفت: تامین مالی کسب و کارهای دانش‌بنیان از طریق وام به نتیجه نمی‌رسد و برای تامین مالی باید از روش‌های خلاقانه استفاده شود. همان‌طور که ماهیت این کسب و کارها مبتنی بر خلاقیت و نوآوری است.

ستاری، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه را  مدلی مناسب برای تأمین مالی کسب و کارهای دانش‌بنیان و استارتاپی برشمرد و افزود:با پیگیری‌های جدی در چند سال اخیر برای تحقق اجزای زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری، ایجاد و پذیره‌نویسی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار پیگیری شد و امروز در حالی پنجمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه وارد بورس می‌شود که 13 صندوق مدارک خود را تکمیل و در آستانه ورود به این بازار هستند.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
ورزش تاثيري بر تخمدان پلی‌کیستیک ندارد

در پژوهشی که نتایج آن اخیرا در نشریه انگلیسی‌زبان IJFS وابسته به جهاد دانشگاهی منتشرشده


news-image
عملیات اجرایی ساخت مرکز مغز کشور آغاز شد

عملیات اجرایی ساخت مرکز مغز در محل باغ کتاب با حضور کمال خرازی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در حوزه علوم شناختی ...


news-image
کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی با وجود میکروب های مناسب در روده

محققان دانشگاه ناتینگهام انگلیس دریافتند وجود میکروب های مناسب در روده می تواند منجر به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلب ...