طراح هوشمند به بازار آمد | نخبه ها
خدمات مرکز


طراح هوشمند به بازار آمد
news-image


مخترع جوان خوزستانی توانست با کمک هوش مصنوعی دستگاه "طراح هوشمند" ایرانی را بسازد که با تشخیص به صورت خودکار، هوشمندانه و حرفه ای به طراحی های کاربردی و صنعتی می پردازد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری – هوش مصنوعی یک فناوری انقلابی محسوب می شود و می تواند در زندگی بشر کاربردهای مثبت زیادی در زمینه های گوناگون داشته باشد که شامل محافظت از حیات وحش، تشخیص بیماری ها، امداد و نجات، امنیت سایبری، کمک به افراد ناتوان و سایر موارد می شود. عبدالکریم قیطانی فرد مخترع جوان و مدیر عامل شرکت لوتوس آذین دز خوزستان، با کمک هوش، مصنوعی موفق به طراحی و ساخت دستگاه " طراح هوشمند " برای اولین بار در جهان شده است که می تواند در زمینه های طراحی کمک شایانی به طراحان صنعتی باشد .

مهندس قیطانی در مورد اختراع جدید خود گفت: طرح های زیبا، امروزه اهمیت بسیار بالایی برای انسان ها دارد و از آنجایی که طراحی مورد کاربرد در صنعت بسیار وقت گیر و پرهزینه است به همین منظور دستگاه "طراح هوشمند" را طراحی و ساختیم و قرار است به زودی این سیستم هوشمندی را به بازار ارائه دهیم تا به طراحان صنعتی کمک شایانی انجام دهد.

این مخترع جوان در مورد کاربرد طرح خود گفت: از آنجا که این طرح از هوش مصنوعی استفاده می کند می تواند با تشخیص زیبایی ها به صورت خودکار، هوشمندانه و حرفه ای به طراحی های کاربردی و هنری مانند نقشه کشی ساختمان، تزئینات وابسته به معماری، قالی بافی، مد و لباس، صنعت نساجی، صنایع دستی، حتی نقاشی یا هر آنچه که نیازمند نقوش و طرح های کاربردی زیبا شناختی باشد بپردازد.

منبع خبر:خبرگزاری علم وفن آوری

خبر های دیگر
news-image
شاه‌راه بهره‌برداری از دریا همین حوالی همین نزدیکی‌ها

استان هرمزگان با داشتن 14 جزیره و بیش از 800 کیلومتر مرز دریایی و همچنین بزرگ‌ترین بندر تجاری و مجتمع کشتی‌سازی ایران مه ...


news-image
قایق برقی خودکاری که مانند آسانسور فراخوانده می شود

به زودی دوچرخه سواران و عابران پیاده در شهر تروندهیم نروژ برای عبور از کانال های آب موجود در محلات مختلف چندان منتظر نخو ...


news-image
وقتی یک تازه‌وارد به صنایع خودروسازی درس می‌دهد

شرکت فیسکر به‌عنوان یک تازه‌کار در عرصه خودروسازی توانسته است تا با عرضه کردن خودروی