طراح هوشمند به بازار آمد | نخبه ها
خدمات مرکز


طراح هوشمند به بازار آمد
news-image


مخترع جوان خوزستانی توانست با کمک هوش مصنوعی دستگاه "طراح هوشمند" ایرانی را بسازد که با تشخیص به صورت خودکار، هوشمندانه و حرفه ای به طراحی های کاربردی و صنعتی می پردازد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری – هوش مصنوعی یک فناوری انقلابی محسوب می شود و می تواند در زندگی بشر کاربردهای مثبت زیادی در زمینه های گوناگون داشته باشد که شامل محافظت از حیات وحش، تشخیص بیماری ها، امداد و نجات، امنیت سایبری، کمک به افراد ناتوان و سایر موارد می شود. عبدالکریم قیطانی فرد مخترع جوان و مدیر عامل شرکت لوتوس آذین دز خوزستان، با کمک هوش، مصنوعی موفق به طراحی و ساخت دستگاه " طراح هوشمند " برای اولین بار در جهان شده است که می تواند در زمینه های طراحی کمک شایانی به طراحان صنعتی باشد .

مهندس قیطانی در مورد اختراع جدید خود گفت: طرح های زیبا، امروزه اهمیت بسیار بالایی برای انسان ها دارد و از آنجایی که طراحی مورد کاربرد در صنعت بسیار وقت گیر و پرهزینه است به همین منظور دستگاه "طراح هوشمند" را طراحی و ساختیم و قرار است به زودی این سیستم هوشمندی را به بازار ارائه دهیم تا به طراحان صنعتی کمک شایانی انجام دهد.

این مخترع جوان در مورد کاربرد طرح خود گفت: از آنجا که این طرح از هوش مصنوعی استفاده می کند می تواند با تشخیص زیبایی ها به صورت خودکار، هوشمندانه و حرفه ای به طراحی های کاربردی و هنری مانند نقشه کشی ساختمان، تزئینات وابسته به معماری، قالی بافی، مد و لباس، صنعت نساجی، صنایع دستی، حتی نقاشی یا هر آنچه که نیازمند نقوش و طرح های کاربردی زیبا شناختی باشد بپردازد.

منبع خبر:خبرگزاری علم وفن آوری

خبر های دیگر
news-image
ایجاد شتاب‌دهنده‌ها تولید داروهای زیستی در کشور را تسریع می‌کند

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی بیان کرد: در حوزه زیست فناوری ایجاد شتاب دهنده های جدید باعث تسریع در تولیدات دا ...


news-image
13 بازی اندرویدی در حوزه زیست‌فناوری تولید شد

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با هدف ترویج مفاهیم مربوط به حوزه زیست فناوری در جامعه از تولید بازی های رایانه ای زی ...


news-image
دنیایی از امکانات با کارت ملی هوشمند

سازمان ثبت‌احوال به‌تازگی اقدام به رونمایی از یکی از قابلیت‌های جدید