طراح هوشمند به بازار آمد | نخبه ها
خدمات مرکز


طراح هوشمند به بازار آمد
news-image


مخترع جوان خوزستانی توانست با کمک هوش مصنوعی دستگاه "طراح هوشمند" ایرانی را بسازد که با تشخیص به صورت خودکار، هوشمندانه و حرفه ای به طراحی های کاربردی و صنعتی می پردازد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری – هوش مصنوعی یک فناوری انقلابی محسوب می شود و می تواند در زندگی بشر کاربردهای مثبت زیادی در زمینه های گوناگون داشته باشد که شامل محافظت از حیات وحش، تشخیص بیماری ها، امداد و نجات، امنیت سایبری، کمک به افراد ناتوان و سایر موارد می شود. عبدالکریم قیطانی فرد مخترع جوان و مدیر عامل شرکت لوتوس آذین دز خوزستان، با کمک هوش، مصنوعی موفق به طراحی و ساخت دستگاه " طراح هوشمند " برای اولین بار در جهان شده است که می تواند در زمینه های طراحی کمک شایانی به طراحان صنعتی باشد .

مهندس قیطانی در مورد اختراع جدید خود گفت: طرح های زیبا، امروزه اهمیت بسیار بالایی برای انسان ها دارد و از آنجایی که طراحی مورد کاربرد در صنعت بسیار وقت گیر و پرهزینه است به همین منظور دستگاه "طراح هوشمند" را طراحی و ساختیم و قرار است به زودی این سیستم هوشمندی را به بازار ارائه دهیم تا به طراحان صنعتی کمک شایانی انجام دهد.

این مخترع جوان در مورد کاربرد طرح خود گفت: از آنجا که این طرح از هوش مصنوعی استفاده می کند می تواند با تشخیص زیبایی ها به صورت خودکار، هوشمندانه و حرفه ای به طراحی های کاربردی و هنری مانند نقشه کشی ساختمان، تزئینات وابسته به معماری، قالی بافی، مد و لباس، صنعت نساجی، صنایع دستی، حتی نقاشی یا هر آنچه که نیازمند نقوش و طرح های کاربردی زیبا شناختی باشد بپردازد.

منبع خبر:خبرگزاری علم وفن آوری

خبر های دیگر
news-image
چند نوترون را می‌توان در یک اتم جای داد؟

تیمی از پژوهشگران ژاپنی و آمریکایی موفق شدند طی آزمایشی پیچیده، ایزوتوپ‌های سنگین کلسیم با ۴۰ و ۶۰ نوترون ایجاد کنند که ...


news-image
جشنواره‌ای برای حمایت از ایده‌های ارزش‌آفرین حوزه معدن و صنایع معدنی

جشنواره ایده‌های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی 23 و 24 تیر ماه سال جاری برای حمایت از ایده‌های نوآورانه برگزار می‌شود.


news-image
تهیه لباس از پسماند مواد غذایی

شرکت سرکیولر سیستم فناوری جدید "آگرالوپ" را توسعه داده است که در آن پسماندهای مواد غذایی از قبیل پوست موز،برگ‌های آناناس ...