تاریخ پرتاب راکت لب اعلام شد | نخبه ها
خدمات مرکز


تاریخ پرتاب راکت لب اعلام شد
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، شرکت آمریکایی راکت لب" (Rocket Lab)  برنامه ریزی کرده است که موشک کوچک خود موسوم به "الکترون" (Electron) را در تاریخی بین ۲۳ ژوئن تا شش ژوئیه به فضا پرتاب کند.این موشک از سکوی پرتاب این شرکت در نیوزلند پرتاب خواهد شد و پنج ماهواره کوچک را با خود حمل خواهد کرد.

این شرکت چند ماه پیش و در ماه آوریل امید به پرتاب این موشک داشت ولی به علت بروز اشتباه در عملکرد تجهیزات زمینی این موشک، پرتاب آن به تاخیر افتاد.تیم مهندشان این موشک دریافتند که یک موتور اساسی برای کنترل پمپ‌ها عملکرد اشتباهی داشته است.

پیتر بک مدیر "راکت لب" گفت: علت اصلی بروز مشکل در پرتاب این موشک هنوز هم دقیقا معلوم نیست.وی افزود، شرکت ما با اعمال تغییراتی در این موشک، عملکرد موتور آن را بهبود بخشیده است.در ابتدا قرار بود که "راکت لب" تنها دو ماهواره کوچک " Lemur-۲" ساخت شرکت "Spire Global" و کاوشگر دیگری که ساخت شرکت "Tyvak" است  را به فضا بفرستد که بعدا تصمیم گرفته شد دو ماهواره دیگر نیز به محموله این موشک افزوده شود.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
توسعه همکاری‌های علمی در قالب برگزاری کارگاه‌های تخصصی

دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای توسعه همکاری‌های علمی با اساتید خارجی در مهرماه سال جاری اقدام به برگزاری کارگاه‌های تخ ...


news-image
با ارزش‌ترین زیست بوم آبی جهان کجاست

از قرن‌ها پیش تاکنون، مجاورت با دریاها و رودخانه‌های بزرگ به دلیل وجود آب برای زندگی و کشاورزی و همچنین ایجاد امکان تجار ...


news-image
پرتاپ اشعه لیزر به فضا امکان‌پذیر شد

دانشمندان برای اولین بار راهی برای تولید هولوگرام‌های سه‌بعدی شناور در هوا