تاریخ پرتاب راکت لب اعلام شد | نخبه ها
خدمات مرکز


تاریخ پرتاب راکت لب اعلام شد
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، شرکت آمریکایی راکت لب" (Rocket Lab)  برنامه ریزی کرده است که موشک کوچک خود موسوم به "الکترون" (Electron) را در تاریخی بین ۲۳ ژوئن تا شش ژوئیه به فضا پرتاب کند.این موشک از سکوی پرتاب این شرکت در نیوزلند پرتاب خواهد شد و پنج ماهواره کوچک را با خود حمل خواهد کرد.

این شرکت چند ماه پیش و در ماه آوریل امید به پرتاب این موشک داشت ولی به علت بروز اشتباه در عملکرد تجهیزات زمینی این موشک، پرتاب آن به تاخیر افتاد.تیم مهندشان این موشک دریافتند که یک موتور اساسی برای کنترل پمپ‌ها عملکرد اشتباهی داشته است.

پیتر بک مدیر "راکت لب" گفت: علت اصلی بروز مشکل در پرتاب این موشک هنوز هم دقیقا معلوم نیست.وی افزود، شرکت ما با اعمال تغییراتی در این موشک، عملکرد موتور آن را بهبود بخشیده است.در ابتدا قرار بود که "راکت لب" تنها دو ماهواره کوچک " Lemur-۲" ساخت شرکت "Spire Global" و کاوشگر دیگری که ساخت شرکت "Tyvak" است  را به فضا بفرستد که بعدا تصمیم گرفته شد دو ماهواره دیگر نیز به محموله این موشک افزوده شود.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
پیشتازی اقتصاد دانش‌بنیان با بورس ایده

بازاردارایی فکری فرابورس ایران (بورس ایده) با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد ایده‌های فناورانه و هم ...


news-image
دستیابی به دانش کاشت آرایه‌های الکترودی در موجودات زنده

با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی محقق می‌شود


news-image
حمایت شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در فن‌بازار حوزه انرژی

همزمان با نخستین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز زمینه حضور شرکت‌های فناور و