زیر ساخت های لازم برای تولید دو واکسن ضروری اختصاص یافت | نخبه ها
خدمات مرکز


زیر ساخت های لازم برای تولید دو واکسن ضروری اختصاص یافت
news-image


به گزارش سیناپرس، دکتر علیرضا بیگلری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در زنجان افزود: با این بودجه 2 واکسن پنومنوک (عامل عفونت های تنفسی) و واکسن روتا ویروس (اسهال کودکان) طبق زمان بندی در نظر گرفته شده توسط محققان و پژوهشگران انستیتو پاستور ایران تولید خواهد شد.

وی اظهار داشت: تولید واکسن مورد نیاز کشور با تاکید سیاستگذاران ارشد نظام مبنی بر تولید ملی آنها در دستور کار این موسسه قرار گرفته که در برنامه سه تا پنج ساله به سرانجام خواهد رسید.
بیگلری خاطرنشان کرد: محققان و پژوهشگران برجسته انستیتو پاستور ایران اکنون در حوزه های مختلف خدمات تشخیصی، آموزشی، پژوهشی و تولیدی فعالیت می کنند و تلاش دارند رسالت ملی خود را با تولید واکسن های مورد نیاز با هدف خوداتکایی کشور و منطقه انجام دهند.
رئیس انستیتو پاستور ایران بیان کرد: ساخت واکسن به دلیل فرآیندهای طولانی مدت آن در بازه زمانی کوتاه مدت امکان پذیر نیست و به مطالعات، تحقیقات و آزمایش های زیادی نیاز دارد.
بیگلری ادامه داد: تولید واکسن هاری مورد نیاز کشور نیز توسط محققان این مرکز از حدود سه سال گذشته به صورت جدی آغاز شده که پیش بینی می شود تا 2 سال آینده وارد بازار شود.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
روش‌های پیشگیری از سرطان در اولویت پژوهش‌های زیست‌فناوری

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، گفت: روش‌های پیشگیری از سرطان در حوزه زیست‌فناوری پزشکی در اولویت اقدامات پژوهش ...


news-image
اجرای طرح تنفس و ممنوعیت برداشت چوب ادامه می یابد

معاون سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری اعلام کرد: اجرای طرح تنفس و ممنوعیت برداشت چوب تا پایداری جنگل های شمال کشور ادا ...


news-image
آرتمیا به ارومیه برگشت

رییس مرکز تحقیقات آرتمیای کشور با اشاره به مشاهده دوباره آرتمیا در دریاچه ارومیه، گفت: افزایش تراز نگین آبی آذربایجان در ...