نخستین نیروگاه هسته ای شناور جهان ساخته شد | نخبه ها
خدمات مرکز


نخستین نیروگاه هسته ای شناور جهان ساخته شد
news-image


به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از لایوساینسدر اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970، ایالات متحده برنامه ریزی کرد تا یک رآکتور شناور در ساحل نیوجرسی را به عنوان "مت ریمن"  تولید نماید ولی در واقعیت اولین راکتور شناور ساخته شده توسط روسیه یعنی یک نیروگاه هسته ای شناور  در یک کشتی قرار داده است، و قرار است آن را به تنگه برینگ در آلاسکا بفرستد .
"Akademik Lomonosov” براساس بیانیه شرکت روسی انرژی هسته ای Rosatom، روز شنبه (19 ماه مه) در بندر مومارسن در بندر بر روی کشتی گذاشته شددر آنجا، عرضه سوخت هسته ای خود را دریافت خواهد کردهمانطور که رویترز اشاره کرد، کشتی در نهایت نیروگاه هسته ای را از شهر لندن آلاسکا در سراسر تنگۀ برینگ عبور می دهند تا به شهر پویک در شرق دور روسیه به مسافت فقط 53 مایل (86 کیلومتر) رسانده شود.

نیروگاه ساخته شده در سنت پترزبورگ جایگزین یک کارخانه زغال سنگ و یک نیروگاه هسته ای قدیمی خواهد شد. Rostamگفت که این نیروگاه به جمعیت حدود 50 هزار نفر خدمت خواهد کرد. 

منبع خبر: خبرگزاری علم و فناوری

خبر های دیگر
news-image
موانع ثابت و متحرک با امواج ماورای صوت تشخیص داده می‌شود

محققان داخلی با توجه به بکر بودن بازار سیستم های اکوستیکی در کشور موفق به توانمند سازی داخلی تشخیص موانع ثابت و متحرک با ...


news-image
7 نرم افزار برتر در حوزه دریا شناخته شد

در رویداد نوین نرمافزارهای دریایی؛ که در دل چهارمین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت برگزار شد، 7 طرح برگزیده را بهعنوان ای ...


news-image
دستگاه پالس اوكسي متر با قابليت ارسال اطلاعات ساخته شد

به گزارش خبرگزاري علم و فناوري از اردبيل؛ مخترع بسيجي اردبيلي