شاید بتوان از بیماری لوسمی کودکان پیشگیری کرد | نخبه ها
خدمات مرکز


شاید بتوان از بیماری لوسمی کودکان پیشگیری کرد
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، تاکنون بررسی‌های بسیاری موفق شده‌اند سرنخ‌های امیدوارکننده‌ای در مورد بیماری لوسمی در کودکان ارائه دهند و اکنون، پژوهشگران باور دارند این بیماری قابل پیشگیری است.

داده‌های این بررسی نشان می‌دهند " لوسمی حاد لنفاوی" (ALL)، ترکیب یک جهش ژنتیکی و قرار گرفتن در معرض یک عفونت متداول پس از زندگی سالم در اولین سال عمر است.

این موارد، از میان 2000 کودک یک نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهند و میزان آن در کشورهای ثروتمند حدود یک درصد در سال است. با این که دانشمندان، در حال حاضر می‌دانند عوامل ژنتیکی خطرناکی در این بیماری موثر هستند، پژوهش جدید، دلایل محکم دیگری در مورد مخرب بودن شکل‌های گوناگون سرطان ارائه می‌هد.

"مل گریوز" (Mel Greaves)، از "موسسه پژوهش سرطان" (ICR) لندن و از نویسندگان این پژوهش گفت: من بیش از 40 سال را به پژوهش در مورد لوسمی دوران کودکی اختصاص داده‌ام و در طول این مدت پیشرفت بسیاری در درک زیست‌شناسی و درمان آن وجود داشته است؛ بنابراین امروز، حدود 90 درصد موارد این سرطان درمان می‌شوند اما من همیشه باور داشته‌ام مشکل بزرگی در درک این موضوع وجود دارد. این که چرا یا چگونه کودکان سالم، به لوسمی دچار می‌شوند و آیا این سرطان قابل پیشگیری است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
سیستم تامین توان الکتریکی از جریان هوا در خودروهای هیبریدی اختراع شد

این اختراع چادر اتومبیل برای پارکینگ های سرپوشیده می باشد، در سقف پارکینگ


news-image
تغییر مسیر در حرکت یک استارتاپ نوپا با حضور در رویدادی فناورانه

مرکز فناوری‌های همگرا معاونت علمی با انتشار فراخوان نوپاهای همگرا و حمایت از استارتاپ‌ها فرصتی را برای دیده شدن ایده‌ فر ...


news-image
توسط محققان موسسه گلادستون

سلولهای پوست با تکنولوژی CRISPR به سلولهای بنیادی تبدیل می شود