سعۀ دایرۀ نخبگانی یکی از اهداف سال جاری بنیاد است | نخبه ها
خدمات مرکز


سعۀ دایرۀ نخبگانی یکی از اهداف سال جاری بنیاد است
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حسن سالاریه؛ معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان در بیست‌و‌نهمین نشست سراسری رؤسای بنیادهای نخبگان استانی، گفت: یکی از اقدامات اساسی در سال جاری، اصلاح روند برگزاری جشنواره اختراعات رویش و نحوۀ حمایت از اختراعات برگزیده است. 

وی افزود: در رابطه با تغییر از سطح سه ‌به ‌دو، بنیاد ملی نخبگان به‌صورت جدی نگاه توانمندسازی دارد و تأکید دارد این مهم از طریق بکارگیری ظرفیت‌های بخش‌خصوصی صورت پذیرد.

سالاریه با اشاره به موضوع نظام‌وظیفه تخصصی، ادامه داد: در این حوزه سه نوع تسهیلات وجود دارد؛ تخصصی دانشگاهی، دانش‌آموخته برتر و فناوری‌ و ‌غیرمقیم. تلاش بر این است که در حوزۀ فناور نیز با استفاده از امکانات شرکت‌ها و نهادهای فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک علم‌وفناوری و مراکز رشد، تسهیلاتی برای دانش‌آموختگان فناور در نظر گرفته شود البته شرکت‌ها باید مورد تأیید معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری باشند.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
شاید تجمع لیپید، از نشانه‌های ابتدایی پارکینسون باشد

گروهی از پژوهشگران آمریکایی و انگلیسی در پژوهش جدید خود ادعا کردند شاید تجمع لیپید، از نشانه‌های ابتدایی پارکینسون باشد.


news-image
بیستمین نمايشگاه بين المللی صنايع دريايي و دريانوردی ايران برگزار می‌شود

باهدف ارائه توانمندي ها و آخـرين دستاوردهای صنايع دریایی و حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در این صنعت، بیستمین نمايشگاه بين ال ...


news-image
آینده ای بدون بیماری در پیش است

پزشکی مدرن با همه شگفتی­ها، نقطه ضعف­ های بزرگی دارد.مجله Focus در جدیدترین شماره خود