آب دریا شیرین‌تر می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


آب دریا شیرین‌تر می‌شود
news-image


دکتر فریبا استوار، کوپلیمر «استایرن- مالئیک انیدرید» را به عنوان یک ماده آنتی‌اسکالانت (ضد رسوب) در دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس معرفی کرده است که می‌تواند بازده غشا در این دستگاه‌ها را تا حد قابل توجهی بالا ببرد و حذف ناخالصی آب را به 99درصد برساند.

وی در گفتگو با خبرنگار سیناپرس، با اشاره به اینکه غشاهای سیستم‌های تصفیه آب اسمز معکوس به سرعت دچار گرفتگی و رسوب می‌شوند، خاطرنشان کرد: این مسأله دستگاه‌های تصفیه، در مناطقی که ناخالصی و شوری آب بسیار بالاست، یک مشکل بسیار جدی است چراکه غشا به‌طور مرتب به تعویض نیاز پیدا می‌کند.

آنتی‌اسکالانت در فرآیند تصفیه آب

این پژوهشگر درباره فرآیند کار این ضدرسوب توضیح داد: در ابتدای فرآیند تصفیه، پلیمر به آب ورودی افزوده می‌شود، املاح موجود در آبِ حاویِ آنتی‌اسکالانت (ضدرسوب) در غشا نشست نمی‌کند و درنتیجه آب تصفیه شده بیشتری از دستگاه عبور خواهد کرد.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
روبات دوست‌داشتنی

این ربات می‌تواند بخندد و همدم تنهایی شما باشد. به فرزندان‌تان آموزش بدهد


news-image
بانک پایان‌نامه‌در پایگاه اطلاعات دریایی ایران راه‌اندازی شد

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی؛ باهدف ارتقای سطح علمی دانشجویان با شرایط کاری و صنعتی کشور، اقد ...


news-image
موج اقیانوس ها خبر از حال بد زمین دارد

گروهی از محققان انگلیسی در جریان بررسی های خود برای پی بردن به شدت تغییرات مخرب آب و هوایی به بررسی وضعیت موج های اقیانو ...