آب دریا شیرین‌تر می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


آب دریا شیرین‌تر می‌شود
news-image


دکتر فریبا استوار، کوپلیمر «استایرن- مالئیک انیدرید» را به عنوان یک ماده آنتی‌اسکالانت (ضد رسوب) در دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس معرفی کرده است که می‌تواند بازده غشا در این دستگاه‌ها را تا حد قابل توجهی بالا ببرد و حذف ناخالصی آب را به 99درصد برساند.

وی در گفتگو با خبرنگار سیناپرس، با اشاره به اینکه غشاهای سیستم‌های تصفیه آب اسمز معکوس به سرعت دچار گرفتگی و رسوب می‌شوند، خاطرنشان کرد: این مسأله دستگاه‌های تصفیه، در مناطقی که ناخالصی و شوری آب بسیار بالاست، یک مشکل بسیار جدی است چراکه غشا به‌طور مرتب به تعویض نیاز پیدا می‌کند.

آنتی‌اسکالانت در فرآیند تصفیه آب

این پژوهشگر درباره فرآیند کار این ضدرسوب توضیح داد: در ابتدای فرآیند تصفیه، پلیمر به آب ورودی افزوده می‌شود، املاح موجود در آبِ حاویِ آنتی‌اسکالانت (ضدرسوب) در غشا نشست نمی‌کند و درنتیجه آب تصفیه شده بیشتری از دستگاه عبور خواهد کرد.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
افزایش اعتبار صنعت هوایی کشور با ثبت نشان تجاری

دبیر ستاد توسعه هوایی و هوانوردی معاونت علمی گفت: اگر بتوانیم نشان تجاری برای صنعت هوایی کشور ثبت کنیم، اعتبار این حوزه ...


news-image
حشرات و میکروب های همراه شان منبع تولید انواع آنتی بیوتیک است

محققان دریافتند که حشرات و میکروب های همراه آن ها یک منبع غنی و ناشناخته برای تولید انواع آنتی بیوتیک هستند.


news-image
موشک لانگ مارچ دی چهار با موفقیت به فضا پرتاب شد

چین اعلام کرد بامداد امروز دوشنبه، با هدف مطالعه و کشف سمت پنهان ماه، ماهواره رله 'چویه چیائو' را با استفاده از موشک 'لا ...