هوانوردی عمومی صنعت گردشگری کشور را رونق می‌دهد | نخبه ها
خدمات مرکز


هوانوردی عمومی صنعت گردشگری کشور را رونق می‌دهد
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارگروه هوانوردی عمومی ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه بهره گیری آحاد مردم از خدمات حمل و نقل هوایی شکل گرفته است و افزایش تعداد کاربران این صنعت را محقق خواهد کرد.
با توسعه و شکل گیری هوانوردی عمومی در کشور، ، عموم آحاد مردم از مزایای آن بهره مند می شوند که از جمله این مزایا می توان به توسعه و رونق صنعت گردشگری در کشور که یک صنعت ثروت آفرین است، اشاره کرد.
در واقع توسعه صنعت و خدمات گردشگری و بهبود وضعیت اقتصادی این بخش مهم در مناطق توریستی کشور از جمله مزایایی است که می توان برای توسعه هوانوردی عمومی در کشور نام برد.
هادی غلامی، دبیر کارگروه هوانوردی عمومی ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی معتقد است که «با فعال کردن بخش هوانوردی عمومی در فرودگاه‌های کشور، تحولی چشمگیر در صنعت حمل و نقل ایجاد می‌شود. در حال حاضر بیش از 90 فرودگاه با باند فرود آسفالته و نیز بیش از  600 باند فرود هواپیما در مناطق مختلف کشور وجود دارد که می‌توان از ظرفیت این فرودگاه‌ها برای توسعه هوانوردی عمومی استفاده کرد

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
ثبت‌نام در جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش البرز تمدید شد

فرصت ثبت‌نام در جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش البرز تا نهم تیرماه تمدید شد.


news-image
توسعه علوم زیستی و کاوش فضایی از اولویت های کاربری‌های عمومی فضایی

رییس مرکز ملی فضایی معاونت علمی عنوان کرد که توسعه علوم زیستی و کاوش فضایی از اولویت های کاربری‌های عمومی فضایی است.


news-image
مدیریت زمان، راهکاری بر کاهش استرس

امتحان و آزمون گاه فضای ذهن را به سمت ناامیدی می کشاند،حال اگر این آزمون برای ورود به عرصه دانشگاه باشد به مراتب بر حجم ...