افزایش تعداد كاربران فناوری‌های فضایی یک ضرورت ملی است | نخبه ها
خدمات مرکز


افزایش تعداد كاربران فناوری‌های فضایی یک ضرورت ملی است
news-image


منوچهر منطقی رییس مرکز ملی فضایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزایش تعداد كاربران فناوری‌ های فضایی را یک ضرورت ملی در کشور عنوان کرد و گفت: عدم توسعه کاربران فناوری های فضایی یکی از نقایص حوزه فضایی در کشور است که باید با کمک همه دستگاه ها این نقص بزرگ را جبران کنیم.
وی افزود: عدم توجه كافي به برنامه‌هاي توسعه كاربر فناوری‌ های فضایی در اقتصاد ملی و نقش كمرنگ بخش خصوصي در فعاليت‌هاي فضايي از نقایص کشور در این حوزه است.
به گفته منطقی، یکی از مهم ترین نیازهای حوزه فضایی کشور، ایجاد هماهنگي و ارتباط منسجم بين مراكز فعال، نهادها و سازمان‌هاي دولتي و ساير ذينفعان حوزه فضايي است.
وی همچنین عنوان کرد: برای تحقق این هماهنگی ها نیاز است که تفکیک مشخص وظایف سیاستگذاری، اجرا،  نظارت و توسعه سامانه‌هاي فضايي با پلتفرم‌هاي متنوع و ماموريت‌ها و كاركردهاي مشابه صورت گیرد تا همه دستگاه ها بتوانند به صورت روشن و مشخص به وظایف خود در این حوزه عمل کنند.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
صدور مفاصا حساب قراردادها بدون اعمال ضریب حق بیمه در قراردادهای شرکت‌های دانش‌بن ...

تفاهم نامه همکاری فی‌مابین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان تأمین اجتماعی، در راستای صدور مفاصا حساب قراردادها ...


news-image
ردایی از علم و فناوری بر گفتمان جامعه

رشد و فناوری در وهله نخست وابسته به پژوهش و آموزش است، چرا که پژوهش و تولید علم، از مهم‌ترین عناصر رشد و توسعه اقتصادی، ...


news-image
نخستین رصدخانه استان اردبیل راه‌اندازی شد

رئیس دانشگاه پیام نور استان اردبیل از راه اندازي نخستین رصدخانه استان