الکتریکی شدن هشتاد درصد اتوبوس‌های جهان تا سال دوهزاروچهل | نخبه ها
خدمات مرکز


الکتریکی شدن هشتاد درصد اتوبوس‌های جهان تا سال دوهزاروچهل
news-image


چند دهه پیش بود که اتوبوس‌ها به‌شدت آلایندگی بالایی داشته و دود زیادی از آن‌ها خارج می‌شد و امروزه این موضوع به تاریخ پیوسته است. به همین ترتیب نیز در آینده‌ای نزدیک، اتوبوس‌های دارای سوخت زیستی نیز به تاریخ خواهند پیوست. مرکز تحقیقات مالی انرژی بلومبرگ به‌تازگی اقدام به انجام یک تحلیل ویژه کرده است که به پیش‌بینی آینده ناوگان حمل‌ونقل عمومی اختصاص دارد.

بر اساس تحقیقات انجام‌شده توسط این مرکز، به نظر می‌رسد که تا سال ۲۰۴۰ میلادی بیش از ۸۰ درصد از تمامی ناوگان‌های اتوبوس‌رانی در تمامی جهان با سوخت الکتریکی تامین توان گردند. این رقم به‌مراتب سریع‌تر از رقمی است که برای خودروهای عادی پیش‌بینی شده است و همین موضوع نیز این پیش‌بینی را بسیار جذاب ساخته است.

در حقیقت تحلیل همین مرکز در زمینه خودروهای عادی نشان از آن دارد که تا سال ۲۰۴۰ میلادی، تنها ۳۰ درصد از تمامی خودروهای جهان با انرژی الکتریکی کار خواهند کرد. از سوی دیگر این آمار برای سال ۲۰۳۰ به ۲۸ درصد برای خودروهای نو و ۸۴ درصد اتوبوس‌های نو خواهد رسید. البته این آمار تنها برای خودروهای نو است و به همین دلیل نیز آمار کلی سال ۲۰۳۰ برای تمامی خودروهای موجود در بازار با درصد کمتری همراه خواهد بود.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
اولین همایش ملی ساخت داخل برگزار می شود

اولین همایش ملی ساخت داخل با هدف ترویج و فرهنگ‌سازی فضای ساخت داخل در کشور و حمایت از تولید ملی، تیر ماه امسال در دانشگا ...


news-image
تشخیص تومور سرطانی در ریه با تصویربرداری مولکولی

محققان برای اولین بار با استفاده از تصویربرداری مولکولی توانستند متازتاز ریه را در یک بیمار مبتلا


news-image
واکسیناسیون به‌کمک باکتری‌

در پژوهشی که نتایج آن را نشریه بین‌المللی جهاد دانشگاهی، AJMB پوشش داده