شبیه‌ساز متحرک برای دوچرخه‌سواری ورزشی | نخبه ها
خدمات مرکز


شبیه‌ساز متحرک برای دوچرخه‌سواری ورزشی
news-image


پژوهشگران کشور شبیه‌ساز متحرکی برای دوچرخه‌سواری ورزشی ارائه کردند که ضمن ارائه شرایط آب و هوایی و زمانی قادر است پارامترهای عملکردی و فیزیولوژی دوچرخه‌سوار را در حین رکاب زدن مانیتور و ثبت کند.
به گزارش سیناپرس به نقل از  ایسنا، سیستم شبیه‌ساز دوچرخه با هدف شبیه‌سازی تمامی موارد لازم در دوچرخه‌سواری در یک محیط ثابت طراحی ‌شده است.این سیستم شبیه‌ساز که می‌تواند مربوط به هر کدام از دوچرخه‌های کوهستان و یا مسابقه‌ای باشد، برای آموزش و یا انجام تمرینات حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این سیستم با شبیه‌سازی تمامی جزئیات و با به‌کارگیری سیستم حرکتی با 6 درجه آزادی همانند حرکات دوچرخه، معادلات دینامیکی و حرکتی دوچرخه و تصویر مورد نیاز در حین دوچرخه‌سواری، به نحوی عمل شبیه‌سازی شده است که دوچرخه‌سوار حس واقعی پیدا می‌کند.

با به کارگیری سیستم کنترل "لودینگ" می‌توان میزان نیروی مقاوم متناسب که در رکاب زدن در سربالایی و سراشیبی متفاوت است را نیز به درستی و کاملا مطابق واقعیت مدل کرد.

با استفاده از سیستم "ویژن" و یا "بصری" که بر روی سخت افزار پرده‌ای و یا با LCD قابل اجرا است، می‌توان تمامی مناظر مورد نیاز را اعم از مناظر مبتنی بر واقعیت اجرا کرد.

در اجرای این بخش متناسب با سرعت و حرکات دوچرخه،‌ مناظر به صورت منطبق بر واقعیت تولید و اجرا می‌شوند.

در صورت نیاز می‌توان شرایط آب و هوایی همانند باران، برف، باد و شرایط زمانی همانند شب و روز و ترکیب آنها را نیز در سیستم ویژن اعمال کرد.

از این شبیه‌سازها می‌توان به عنوان نمونه‌های حرفه‌ای برای تمرینات و انجام بررسی‌ها و آنالیزهای علمی استفاده کرد. با اعمال نرم‌افزار سنجش عملکرد دوچرخه سوار که می‌تواند تمامی پارامترهای عملکردی و فیزیولوژی دوچرخه‌سوار را در حین رکاب زدن مانیتور و ثبت کرد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
اعطای ششصد فقره ضمانت‌نامه در حوزه خطرپذیر و دانش‌بنیان

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی از اعطای 600 فقره ضمانت نامه


news-image
متخصصان جوان ایرانی برای انجام تحقیقات علمی و فناوری به چین سفر می‌کنند

با توافق میان معاونت علمی و وزارت علوم و فناوری چین، برنامه تبادل دانشمندان جوان برای رشد و توسعه همکاری های علمی و فناو ...


news-image
پنيرباد گياهي ضد سرطان و جايگزين مناسبي براي مايه پنير حيواني

با توجه به قيمت بالاي مايه پنير حيواني و خروج ارز از كشور امروزه تلاش زيادي جهت يافتن