کمک به بیماران سکته مغزی با بهره مندی از تکنولوژی جدید | نخبه ها
خدمات مرکز


کمک به بیماران سکته مغزی با بهره مندی از تکنولوژی جدید
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا،وی گفت: بیماران دچار سکته مغزی یا کسانی که گرفتار اسپاسم عضلانی هستند با بهره‌مندی از واقعیت مجازی می‌توانند تمرینات توانبخشی تعاملی دوطرفه را انجام دهند و نتیجه بهبودی بیمار در این روش بیشتر از استفاده از روش‌های سنتی است.

دکتر امیر سالار جعفر پیشه، مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در آستانه برگزاری رویداد اینوتک سلامت اظهار کرد: در حال حاضر تبدیل علم به ثروت و فناوری از رویکردهایی بوده که در بسیاری از کشورهای دنیا مدنظر قرار گرفته و در ایران نیز مورد توجه محققان و دانشمندان است.

وی با اشاره به اینکه حوزه توانبخشی امروزه نیز به سمت فناوری پیش رفته است، افزود: در حوزه توانبخشی در دوره گذار هستیم و کلینیک‌های توانبخشی امروزه در ایران بیشتر از روش‌های سنتی استفاده می کنند که هرچند موفق هستند، ولی با بهره‌مندی از تکنولوژی و فناوری‌های جدید می‌توان گام‌های موثری در جهت کمک به بیماران برداشت.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
افزایش سود با کاهش فروش

Chemical & Engineering News (C&EN) یک نشریه تجاری که از سال 1923 میلادی توسط انجمن شیمی آمریکا با هدف ارائه اطلاعات حرفه ...


news-image
تولید قلب تپنده از سلول‌های پیش‌ساز قلبی-عروقی ممکن شد

محققان پژوهشگاه رویان موفق به تولید قلب تپنده از سلول‌های پیش‌ساز قلبی-عروقی بر بستر قلب سلول‌زدایی شده موش صحرایی شدند.


news-image
ثبت‌نام سومین المپیاد دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی سال 97-96

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ثبت‌نام سومین المپیاد علمی