موشک لانگ مارچ دی چهار با موفقیت به فضا پرتاب شد | نخبه ها
خدمات مرکز


موشک لانگ مارچ دی چهار با موفقیت به فضا پرتاب شد
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا، این ماهواره به منظور ارتباط مخابراتی با ماهنورد 'چانگ ای 4' که قرار است امسال در یک زمان مناسب به ماه پرتاب شود و با روش فرود نرم در سمت پنهان کره ماه فرود آید، به فضا پرتاب شده است.

این نخستین ماهواره جهان است که در یکی از نقاط لاگرانژی قرار گرفته است نقاط لاگرانژی موقعیت‌هایی در فضا است که در آن، ماهواره‌ها و دیگر اجرام کوچک فضایی نسبت به زمین و ماه، هر دو در وضعیت ثابت می مانند.
'
وو وی ژن' سرمهندس پروژه ماهنوردی چین میگوید با توجه به آنکه سمت پنهان ماه رو به کره زمین نیست، پس از فرود ماهنورد 'چانگ ای 4' روی آن، ارتباط و ارسال داده ها به زمین امکان پذیر نخواهد بود از این رو نیاز است تا ماهواره های رله مانند ماهواره 'چیویه چیائو' برای تسهیل ارتباطات بین ماهنورد و مرکز کنترل در زمین پرتاب گردد.
چین یکی از کشورهای پیشرو در زمینه پرتاب ماهواره است به طوری که تا کنون فقط از نوع ماهواره موقعیت یاب بیدو، 31 ماهواره به فضا پرتاب کرده است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
لاغری با تزریق دی‌اکسید کربن

تحقیقات جدید پژوهشگران نشان می‌دهد که با روش کربوکسی درمانی که در آن گاز بی‌خطر دی‌اکسید کربن با سوزن‌های بسیار ظریف در ...


news-image
نظر پژوهشگر آمریکایی در رابطه با آلرژی کودکان

کودکانی که شیر نمی خورند قد کوتاه خواهند ماند


news-image
امکان ارائه خدمات به شرکت‌های دانش‌بنیان به صورت هوشمند فراهم می‌شود

به منظور ایجاد بستری تعاملی برای معرفی عناصر فعال در زیست بوم کارآفرینی ایران، امکان تعامل دو سویه میان شرکت‌های دانش بن ...