موشک لانگ مارچ دی چهار با موفقیت به فضا پرتاب شد | نخبه ها
خدمات مرکز


موشک لانگ مارچ دی چهار با موفقیت به فضا پرتاب شد
news-image


به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا، این ماهواره به منظور ارتباط مخابراتی با ماهنورد 'چانگ ای 4' که قرار است امسال در یک زمان مناسب به ماه پرتاب شود و با روش فرود نرم در سمت پنهان کره ماه فرود آید، به فضا پرتاب شده است.

این نخستین ماهواره جهان است که در یکی از نقاط لاگرانژی قرار گرفته است نقاط لاگرانژی موقعیت‌هایی در فضا است که در آن، ماهواره‌ها و دیگر اجرام کوچک فضایی نسبت به زمین و ماه، هر دو در وضعیت ثابت می مانند.
'
وو وی ژن' سرمهندس پروژه ماهنوردی چین میگوید با توجه به آنکه سمت پنهان ماه رو به کره زمین نیست، پس از فرود ماهنورد 'چانگ ای 4' روی آن، ارتباط و ارسال داده ها به زمین امکان پذیر نخواهد بود از این رو نیاز است تا ماهواره های رله مانند ماهواره 'چیویه چیائو' برای تسهیل ارتباطات بین ماهنورد و مرکز کنترل در زمین پرتاب گردد.
چین یکی از کشورهای پیشرو در زمینه پرتاب ماهواره است به طوری که تا کنون فقط از نوع ماهواره موقعیت یاب بیدو، 31 ماهواره به فضا پرتاب کرده است.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
نانوچلنج برگزار می‌شود

چهاردهمین دوره از چالش‌های نانو در پلتفرم "نانوچلنج" از سوی ستاد توسعه فناوری نانو با هدف افزایش پایداری حرارتی ویتامین ...


news-image
تحصیلات آکادمیک قبل از رفتن به مدرسه پیش بینی می شود

محققان در تحقیقی با حضور ۱.۱ میلیون شرکت کننده، ۱۲۷۱ ژن را کشف کرده اند که تحصیلات آکادمیک را حتی قبل از رفتن به مدرسه پ ...


news-image
تقدیر ستاری از وزیر اقتصاد و دارایی و رییس بانک مرکزی

پرداخت 3 هزار و 500 میلیارد تومانی تسهیلات در سال 96 به شرکت‌های دانش‌بنیان