نوعی هیدروژل هوشمند ابداع شد | نخبه ها
خدمات مرکز


نوعی هیدروژل هوشمند ابداع شد
news-image


به گزارش  سیناپرس به نقل از ایسنا، ربات‌ها همیشه موجوداتی خشک و فلزی تصور شده‌اند اما اکنون، در حال تبدیل شدن به موجوداتی نرم هستند. شاید مواد اسفنجی مانند هیدروژل‌ها، ربات‌ها را به ماشین‌های انعطاف‌پذیرتر، نرم‌تر و ایمن‌تری تبدیل کنند که ساخت و استفاده از آنها ساده‌تر از همتایان خشک و سخت شان باشد.

پژوهشگران "دانشگاه راتگرز"(RU) در آمریکا، نوعی ژل هوشمند شبه‌انسان ابداع کرده‌اند که چاپ سه‌بعدی آن در اشکال گوناگون امکان‌پذیر است و می‌توان آن را با نیروی الکتریسیته فعال کرد تا قابلیت استفاده زیر آب، گرفتن و حرکت دادن اشیا را داشته باشد.

در حال حاضر، ثابت شده است که هیدروژل‌ها، موادی عالی برای ساختن ربات‌های نرم هستند. چاپ این مواد که بیش از 70 درصد آنها را آب تشکیل می‌دهد، ساده است. هیدروژل‌ها، نسبت به محرک‌هایی مانند نور، دما و الکتریسیته، واکنش نشان می‌دهند. این محرک‌ها، امکان گسترش و انقباض برای حرکت و همچنین حمل اشیا و اجرای عملکردهای دیگر را برای هیدروژل‌ها فراهم می‌کنند.

منبع خبر: سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
بهبود سبک زندگی بیماران مبتلا به سندرم پلی کیستیک با وزن متناسب

پژوهشگران در مطالعه‌ای سبک زندگی بیماران مبتلا به سندرم تخمدان پلی‌کیستیک و زنان سالم را مقایسه کردند و دریافتند داشتن و ...


news-image
پیشگامی در توسعه نوآوری‌های مواد با کاربری در بخش انرژی

پیشگام-توسعه-نوآوری‌-مواد -انرژی-پایدار صنعتی


news-image
استفاده از ایموجی برای ارتباط بصری راننده‌ها

یک شرکت کیک استارت به‌تازگی ایده‌ای جدید و منحصربه‌فرد را ارائه کرده است که بر اساس آن قرار است