تعرفه واردات تجهیزات تجدیدپذیر بازنگری می‌شود | نخبه ها
خدمات مرکز


تعرفه واردات تجهیزات تجدیدپذیر بازنگری می‌شود
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در حال حاضر یکی از چالش های اساسی در حوزه تجدیدپذیر تعرفه واردات تجهیزات تجدیدپذیر است. بر اساس مطالعات انجام شده برای توسعه یک فناوری تعرفه گمرکی محصولات باید به صورت دینامیک با سطح توانمندی داخلی کشور تغییر کند. برای حرکت در این مسیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی اقداماتی را انجام داده است. در این راستا سال گذشته دستورالعمل ماده 60 آئین نامه اجرایی ماده 61 قانون اصلاح الگوی مصرف در جلسات متعددی با حضور صاحب نظران صنعتی و دانشگاهی و بخش خصوصی تدوین شد. در این جلسات حوزه های مختلفی انرژی های بادی، خورشیدی، زیست توده و زمین گرمایی بررسی شد.
یکی از اهداف دستورالعمل این است که با قرار دادن مشوق های مالی مناسب سطح توانمندی کشور در هر یک از حوزه ها متناسب با زمان افزایش پیدا کند. در این میان در صورتی که تعرفه های گمرکی به صورت هوشمندانه و برنامه ریزی شده با گذشت زمان تغییر کند تاثیر به سزایی در تحقق توسعه انرژی های تجدیدپذیر و افزایش توانمندی های داخلی دارد.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
چهل و چهارمین شماره سرآمد منتشر شد

ماهنامه «سرآمد» در شماره چهل و چهارم خود که به تازگی ویژه اردیبهشت ماه 1397 منتشر کرده، به موضوع حمایت از تولید داخلی نگ ...


news-image
چگونه با یک لامپ ال ای دی به اینترنت وصل شویم

شاید تا چند سال دیگر چراغ‌های LED جایگزین دانگل‌های بی‌سیم شبکه یا روترهای وای‌فای شوند


news-image
سوّمین المپیاد علمی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار می‌شود

سوّمین المپیاد علمی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در سال تحصیلی جاری (97-1396)