ساخت سازه کانکس تاشو توسط مرکز فناوری‌های نوین ساختمانی | نخبه ها
خدمات مرکز


ساخت سازه کانکس تاشو توسط مرکز فناوری‌های نوین ساختمانی
news-image


رییس پژوهشکده زلزله و سوانح طبیعی جهاد دانشگاهی از ساخت سازه کانکس تاشو توسط مرکز فناوری‌های نوین ساختمانی جهاد دانشگاهی استان کرمان برای اولین بار در کشور خبر داد.
به گزارش سیناپرس، دکتر رضا کامیاب‌مقدس در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به زلزله‌های اخیر در نقاط مختلف کشور، گفت: پس از وقوع سوانح طبیعی مخصوصا زلزله، تهیه یک سرپناه موقت (اسکان اضطراری) برای افرادی که منازل آنها دچار آسیب شده‌، یک نیاز مبرم و ضروری است.

وی ادامه داد: معمولا برای اسکان موقت از کانکس استفاده می‌کنند؛ اما کانکس‌های موجود محدودیت‌های فراوانی دارند که از جمله این محدودیت‌ها، می‌توان به دشواری برای انبارکردن این کانکس‌ها به دلیل حجم بالای آنها و از سوی دیگر دشواری در حمل و نقل و جابجا کردن ‌آن‌ها و هزینه‌هایی که صرف این جابجایی می‌شود، اشاره کرد؛ لذا تمام این مسائل باعث شد مرکز فناوری‌های نوین ساختمانی جهاد دانشگاهی استان کرمان در صدد رفع این مشکل برآید و کانکسی تحت عنوان کانکس تاشو بسازد.

رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان به ویژگی‌های مهم کانکس تاشو اشاره کرد و افزود: دیوارهای این کانکس به وسیله لولا به سقف و کف متصل شده و در میانه دیوارها نیز لولا تعبیه شده است تا امکان جمع شدن کل کانکس را ایجاد کنند که در صورت تاشدن این سازه، ضخامت کل کانکس تاشو به 40 سانتی‌متر می‌رسد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
فرآیند ثبت پتنت در حوزه هوایی بهبود یافت

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی از بهبود فرآیند ثبت پتنت در حوزه هوایی و هوانوردی خبر داد.


news-image
شبکه ریلی کشور به سیستم کنترل هوشمند ایرانی مجهز می‌شود

یکی از محققین پارک فناوری پردیس معاونت علمی اعلام کرد: تمام تلاش ما این است که بتوانیم تا 7 سال آینده تمام خطوط ریلی کشو ...


news-image
امضا تفاهم‌نامه همکاری بین پژوهشگاه مواد و انرژی و دانشگاه صنعتی مالزی

تفاهم‌نامه همکاری بین پژوهشگاه مواد و انرژی و دانشگاه صنعتی مالزی (UTM) با هدف گسترش تعاملات علمی بین‌المللی به امضا رسی ...