ساخت سازه کانکس تاشو توسط مرکز فناوری‌های نوین ساختمانی | نخبه ها
خدمات مرکز


ساخت سازه کانکس تاشو توسط مرکز فناوری‌های نوین ساختمانی
news-image


رییس پژوهشکده زلزله و سوانح طبیعی جهاد دانشگاهی از ساخت سازه کانکس تاشو توسط مرکز فناوری‌های نوین ساختمانی جهاد دانشگاهی استان کرمان برای اولین بار در کشور خبر داد.
به گزارش سیناپرس، دکتر رضا کامیاب‌مقدس در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به زلزله‌های اخیر در نقاط مختلف کشور، گفت: پس از وقوع سوانح طبیعی مخصوصا زلزله، تهیه یک سرپناه موقت (اسکان اضطراری) برای افرادی که منازل آنها دچار آسیب شده‌، یک نیاز مبرم و ضروری است.

وی ادامه داد: معمولا برای اسکان موقت از کانکس استفاده می‌کنند؛ اما کانکس‌های موجود محدودیت‌های فراوانی دارند که از جمله این محدودیت‌ها، می‌توان به دشواری برای انبارکردن این کانکس‌ها به دلیل حجم بالای آنها و از سوی دیگر دشواری در حمل و نقل و جابجا کردن ‌آن‌ها و هزینه‌هایی که صرف این جابجایی می‌شود، اشاره کرد؛ لذا تمام این مسائل باعث شد مرکز فناوری‌های نوین ساختمانی جهاد دانشگاهی استان کرمان در صدد رفع این مشکل برآید و کانکسی تحت عنوان کانکس تاشو بسازد.

رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان به ویژگی‌های مهم کانکس تاشو اشاره کرد و افزود: دیوارهای این کانکس به وسیله لولا به سقف و کف متصل شده و در میانه دیوارها نیز لولا تعبیه شده است تا امکان جمع شدن کل کانکس را ایجاد کنند که در صورت تاشدن این سازه، ضخامت کل کانکس تاشو به 40 سانتی‌متر می‌رسد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
افزایش اعتبار صنعت هوایی کشور با ثبت نشان تجاری

دبیر ستاد توسعه هوایی و هوانوردی معاونت علمی گفت: اگر بتوانیم نشان تجاری برای صنعت هوایی کشور ثبت کنیم، اعتبار این حوزه ...


news-image
حشرات و میکروب های همراه شان منبع تولید انواع آنتی بیوتیک است

محققان دریافتند که حشرات و میکروب های همراه آن ها یک منبع غنی و ناشناخته برای تولید انواع آنتی بیوتیک هستند.


news-image
موشک لانگ مارچ دی چهار با موفقیت به فضا پرتاب شد

چین اعلام کرد بامداد امروز دوشنبه، با هدف مطالعه و کشف سمت پنهان ماه، ماهواره رله 'چویه چیائو' را با استفاده از موشک 'لا ...