ساخت سازه کانکس تاشو توسط مرکز فناوری‌های نوین ساختمانی | نخبه ها
خدمات مرکز


ساخت سازه کانکس تاشو توسط مرکز فناوری‌های نوین ساختمانی
news-image


رییس پژوهشکده زلزله و سوانح طبیعی جهاد دانشگاهی از ساخت سازه کانکس تاشو توسط مرکز فناوری‌های نوین ساختمانی جهاد دانشگاهی استان کرمان برای اولین بار در کشور خبر داد.
به گزارش سیناپرس، دکتر رضا کامیاب‌مقدس در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به زلزله‌های اخیر در نقاط مختلف کشور، گفت: پس از وقوع سوانح طبیعی مخصوصا زلزله، تهیه یک سرپناه موقت (اسکان اضطراری) برای افرادی که منازل آنها دچار آسیب شده‌، یک نیاز مبرم و ضروری است.

وی ادامه داد: معمولا برای اسکان موقت از کانکس استفاده می‌کنند؛ اما کانکس‌های موجود محدودیت‌های فراوانی دارند که از جمله این محدودیت‌ها، می‌توان به دشواری برای انبارکردن این کانکس‌ها به دلیل حجم بالای آنها و از سوی دیگر دشواری در حمل و نقل و جابجا کردن ‌آن‌ها و هزینه‌هایی که صرف این جابجایی می‌شود، اشاره کرد؛ لذا تمام این مسائل باعث شد مرکز فناوری‌های نوین ساختمانی جهاد دانشگاهی استان کرمان در صدد رفع این مشکل برآید و کانکسی تحت عنوان کانکس تاشو بسازد.

رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان به ویژگی‌های مهم کانکس تاشو اشاره کرد و افزود: دیوارهای این کانکس به وسیله لولا به سقف و کف متصل شده و در میانه دیوارها نیز لولا تعبیه شده است تا امکان جمع شدن کل کانکس را ایجاد کنند که در صورت تاشدن این سازه، ضخامت کل کانکس تاشو به 40 سانتی‌متر می‌رسد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
نمایشگاه و موزه هوایی تهران میزبان مستعدان‌برتر

برنامۀ بازدید تخصصی از نمایشگاه و موزه هوایی تهران برگزار می‌شود


news-image
ساخت سریع ترین شارژر خودروی برقی تا ساخت اولین خانه بتنی با استفاده از چاپگر سه ...

خبرگزاری علم و فناوری، هر شب به معرفی مهمترین اخبار و رویدادهای دنیای تکنولوژی و IT که در جهان و ایران رخ می دهد می پردا ...


news-image
تولید ثروت از علم سلول‌های بنیادی به کمک دانشجویان

دبیرستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی ضمن تاکید به اهمیت تولید ثروت از علوم و فناوری‌های سلول‌های ...