ساخت سازه کانکس تاشو توسط مرکز فناوری‌های نوین ساختمانی | نخبه ها
خدمات مرکز


ساخت سازه کانکس تاشو توسط مرکز فناوری‌های نوین ساختمانی
news-image


رییس پژوهشکده زلزله و سوانح طبیعی جهاد دانشگاهی از ساخت سازه کانکس تاشو توسط مرکز فناوری‌های نوین ساختمانی جهاد دانشگاهی استان کرمان برای اولین بار در کشور خبر داد.
به گزارش سیناپرس، دکتر رضا کامیاب‌مقدس در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به زلزله‌های اخیر در نقاط مختلف کشور، گفت: پس از وقوع سوانح طبیعی مخصوصا زلزله، تهیه یک سرپناه موقت (اسکان اضطراری) برای افرادی که منازل آنها دچار آسیب شده‌، یک نیاز مبرم و ضروری است.

وی ادامه داد: معمولا برای اسکان موقت از کانکس استفاده می‌کنند؛ اما کانکس‌های موجود محدودیت‌های فراوانی دارند که از جمله این محدودیت‌ها، می‌توان به دشواری برای انبارکردن این کانکس‌ها به دلیل حجم بالای آنها و از سوی دیگر دشواری در حمل و نقل و جابجا کردن ‌آن‌ها و هزینه‌هایی که صرف این جابجایی می‌شود، اشاره کرد؛ لذا تمام این مسائل باعث شد مرکز فناوری‌های نوین ساختمانی جهاد دانشگاهی استان کرمان در صدد رفع این مشکل برآید و کانکسی تحت عنوان کانکس تاشو بسازد.

رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان به ویژگی‌های مهم کانکس تاشو اشاره کرد و افزود: دیوارهای این کانکس به وسیله لولا به سقف و کف متصل شده و در میانه دیوارها نیز لولا تعبیه شده است تا امکان جمع شدن کل کانکس را ایجاد کنند که در صورت تاشدن این سازه، ضخامت کل کانکس تاشو به 40 سانتی‌متر می‌رسد.

منبع خبر:سیناپرس

خبر های دیگر
news-image
معادن واقعی ما جوانان خلاق کارآفرین هستند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه معادن واقعی ما نخبگان و جوانان کارآفرین هستند تاکید کرد:فروش نفت خام و معا ...


news-image
ساخت دستگاه تبلیغات شارژری یکپارچه

دستگاه تبلیغات شارژری دستگاهی است که برای نخستین بار هزینه ی تبلیغات را به بیننده تبلیغات پرداخت کرده


news-image
نانوساختارهایی از جنس نیمه رساناهای پلاستیکی ابداع شد

محققان دانشگاه کمبریج و بریستول راهکار جدیدی را برای تولید نانوساختارهایی از جنس نیمه رساناهای پلاستیکی ابداع کردند که ظ ...