برپایی کارگاه تخصصی کارآفرینی با رویکرد صادرات و واردات | نخبه ها
خدمات مرکز


برپایی کارگاه تخصصی کارآفرینی با رویکرد صادرات و واردات
news-image


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری کارگاه‌های توان‌افزایی و مهارت‌آموزی و با هدف اشاعۀ زیست‌بوم کسب‌وکار نخبگانی، «کارگاه تخصصی کارآفرینی با رویکرد صادرات و واردات» با همکاری بنیاد نخبگان استان گلستان و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان با حضور جمعی از سرآمدان، دانشگاهیان و مستعدان‌برتر برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه، کارآفرینی به‌عنوان نوعی نگاه ویژه به نیازهای پیرامونی، شناخت و درک نیازهای واقعی جامعه تعریف و تأکید شد، شناخت و جذب مخاطب، مهمترین و تأثیرگذارترین عامل در موفقیت یک کارآفرین است.

شاخص‌های مؤثر در موفقیت کارآفرینان با تأکید بر خلاقیت و نوآوری، لزوم کارتیمی، تشخیص به موقع فرصت و استفاده از آن، از دیگر مباحثی بود که در این کارگاه مطرح شد.

در ادامه، شرکت‌کنندگان با پایگاه‌های اطلاعاتی در حوزه واردات و صادرات، قوانین و نظام تعرفه‌ای ایران، فرآیند واردات و صادرات کشور و تسهیلات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی آشنا شدند.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
تشخیص علل ژنتیکی بروز ناشنوایی در ایرانی‌ها

محققان کشور با انجام طرحی پژوهشی علل ژنتیکی بروز ناشنوایی در ده خانواده مبتلا با استفاده از توالی یابی اگزوم را بررسی کر ...


news-image
خانه های اکولوژیک با استفاده از منابع و مواد بازیافتی ساخته می شوند

امروزه بیش از ۷.۶ میلیارد نفر روی زمین زندگی می کنند که تعداد آنها تا سال ۲۰۵۰ به حدود ۹.۷ میلیارد نفر افزایش می یابد.


news-image
صادرات محصول‌های فناورانه ایرانی به خاور دور تسهیل می‌شود

امروزه مناطق آزاد به عنوان پدیده ای فراگیر و ابزاری برای تحقق استراتژی های توسعه برون نگر با تاکید بر سیاست توسعه صادرات ...