تولید ثروت از علم سلول‌های بنیادی به کمک دانشجویان | نخبه ها
خدمات مرکز


تولید ثروت از علم سلول‌های بنیادی به کمک دانشجویان
news-image


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست دانشجویی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در اردیبهشت ماه 97 با حضور امیرعلی حمیدیه دبیرستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و شهید باهنر کرمان در سالن آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد.
در ابتدای این نشست حمیدیه ضمن با به اهمیت  تولید ثروت از علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، خودکفایی در ارائه‌ی درمان‌های مبتنی بر سلول را از جمله موارد مهم در پیشرفت کشور در این حوزه دانست.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی، دانشگاه پیشرفته را دانشگاهی دانست که تمام ارکان آن خصوصاً دانشجویان تفکر دانش‌بنیان داشته باشند و در راستای تبدیل ایده به محصول قدم بردارند
وی ادامه داد: دانشجویان می‌توانند با افزایش دانش خود در این حوزه و همکاری در تأسیس و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، پیشرفت کشور را میسر سازند.

منبع خبر: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

خبر های دیگر
news-image
داروی ضد سرطان ایرانی با فرمولاسیون جدید وارد بازار می‌شود

دارنده کرسی پژوهشی "تحقیق و پژوهش در حوزه طراحی و توسعه داروهای ضد سرطان


news-image
چسب زخمی که گازهای التیام بخش منتشر می کند

محققان یک شرکت انگلیسی چسب زخمی ابداع کرده اند که گازهای التیام بخش منتشر می کند و زمان بهبود زخم را کاهش می دهد.


news-image
هیات تجاری - فناوری ایران به شرق آفریقا اعزام می‌شود

با توجه به ظرفیت های جذب بالای فناوری در قاره آفریقا مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس ‌جمه ...