استعدادهای‌برتر شاکله اصلی در تشکیل اکوسیستم کارآفرینی هستند | نخبه ها
خدمات مرکز


استعدادهای‌برتر شاکله اصلی در تشکیل اکوسیستم کارآفرینی هستند
news-image


نشست شورای اداری استان فارس با محوریت بررسی راه‌های توسعۀ استان تشکیل شد.

در این نشست، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس با اشاره به لزوم توسعۀ اکوسیستم کارآفرینی، این مهم را یکی از شروط اصلی پیشرفت دانست و گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر استانداری به بنیاد نخبگان استان، دانشگاه‌های شیراز و علوم‌پزشکی شیراز و پارک علم‌و‌فناوری نگاه ویژه‌ای داشته است که نشان‌دهندۀ عزم جدی برای توسعۀ استان از طریق علم و فناوری با تکیه بر نیروی نخبگانی است.

وی افزود: این مراکز با شناسایی و هدایت استعدادهای‌برتر که شاکله اصلی در تشکیل اکوسیستم کارآفرینی هستند، زمینه ایجاد سایر ارکان در ساختار و اجزا این اکوسیستم کارآفرینی را فراهم می‌کند.

 شریف ادامه داد: تهیه زیرساخت‌های لازم از جمله ایجاد مراکز شتابدهی، مراکز نوآوری و کارآفرینی و تجهیز پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی، از ارکان بعدی تشکیل اکوسیستم کارآفرینی است که خوشبختانه به اهتمام دستگاه‌های درون‌استانی، گام‌های مهمی در این حوزه برداشته شده است.

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس یادآور شد: تشکیل اتاق‌های فکر از نخبگان، زمینه‌ساز بکارگیری پتانسیل آنان برای حل مشکلات شهرستان‌های استان است.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
تماشای آسمان شب در روز

استفاده از سیاه‌ترین ماده جهان در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی


news-image
نیاز فناورانه ای برای طراحی و پیاده‌سازی سامانه مدیریت مناقصات و امور قراردادها ...

فن بازار ملی ایران نیاز فناورانه ای برای طراحی و پیاده‌سازی سامانه مدیریت مناقصات و امور قراردادها را مطرح کرده و تا 21 ...


news-image
نتایج مطلوب بهبود بیماری‌های عروقی با کمک سلول‌های بنیادی در طولانی‌مدت

محققان به روش درمانی‌ای با استفاده از سلول‌های بنیادی دست پیدا کردند که می‌تواند گزینه‌ای برای درمان بیمارانی باشد که از ...