توسعه استانی در گرو ایجاد فرهنگ کارآفرینی و اشتغال‌زایی در میان نخبگان و جوانان مستعد است | نخبه ها
خدمات مرکز


توسعه استانی در گرو ایجاد فرهنگ کارآفرینی و اشتغال‌زایی در میان نخبگان و جوانان مستعد است
news-image


رحمت صادقی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان با اشاره به جایگاه و اهمیت نخبگان و نیروی‌انسانی کارآمد برای توسعه کشور گفت: مسؤولان بلند پایه نظام خاصه مقام‌معظم‌رهبری عنایت و نگاه ویژه‌ای به بحث نخبگان و جامعه علمی کشور دارند تا جایی که در دیدار با نخبگان جوان فرمودند: جوانان نخبه هدایای نفیس الهی و امانتی در دست مسؤولان هستند و من حتی لحظه‌ای در دفاع از جامعه علمی و نخبگان کشور کوتاه نمی‌آیم».

وی ادامه داد: مطالعات انجام گرفته در آمریکا نشان می‌دهد که بیش از 50 درصد کارآفرینان موفق و صاحبان شرکت‌های بزرگی که در توسعه جامعه خود بیشترین تأثیرگذاری را داشته‌اند، به لحاظ هوشی یک درصد بالای جامعه (نخبگان جامعه) خود هستند. نتایج مشابهی هم برای سایر کشورهای پیشرفته دنیا بدست آمده است.

وی افزود: نخبگان هر جامعه ارزنده‌ترین دارایی و سرمایه آن جامعه هستند که ارزش بسیار بالاتری از منابع زیرزمینی آن جامعه دارند و کشورهای بسیار پیشرفته و توسعه‌یافته این واقعیت را درک کرده‌اند و اهمیت دادن به این موضوع و جذب نخبگان از کشورهای مختلف رمز موفقیت آنها است.

منبع خبر: بنیاد ملی نخبگان

خبر های دیگر
news-image
طراح هوشمند به بازار آمد

مخترع جوان خوزستانی توانست با کمک هوش مصنوعی دستگاه "طراح هوشمند" ایرانی را بسازد


news-image
استانداردهای ملی و بین‌المللی هوافضا به شرکت‌های دانش‌بنیان معرفی می‌شود

کارگروه توسعه استاندارد ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی استانداردهای ملی و بین‌المللی هوافضا را ...


news-image
ماندگاری نیروی انسانی خلاق کرمانشاه در گروی توسعه الگوهای بومی کسب و کار است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: برای ماندگاری نیروی انسانی جوان و خلاق کشور باید باور عمومی جامعه به ضرورت حفظ آنان ...